| 162253 a întrebat:

Daca nu am folosit prezervativ cind am avut conctacte sexuale. dar el nu a dat drumul in mine. e posibila o sarcina?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Metoda coitului intrerupt, folosita de voi, are un risc de 4-27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste femeia. Asta numai daca barbatul este suficient de experimentat incat sa fie 100% stapan pe ejaculare. Daca nu, riscul este mult mai mare.

| elasexygagica a răspuns:

Da, e posibil

| Izabelaisa a răspuns:

In primul rand eu timp de 2 ani am facut-o fara prezervativ happy! Si nu s-a terminat in mine si uite-ma aici nu am ramas acum depinde si de noroc si cum o faci!

| jimime a răspuns:

Sunt sanse foarte mici, acum depinde si de el. de preferat sa va protejati ca sa nu aveti nici unul din voi griji

| Negative a răspuns:

Da,pentru ca sunt eliminate lichide din penis pe toata durata actului, iar acele lichide pot contine spermatozoizi, dar probabilitatea este foarte mica.Bafta!

| SexGirl1921 a răspuns:

E posibil sa fii extrem de inconstienta asta da, proasta numai zic asta ar fi printre multe altele

| BestOfTheBest a răspuns:

Depinde.e posibil esti sigura ca nu 'a dat putin in tine'?

| Mihaibun a răspuns:

Da este posibil o sarcina pentru ca in timpul sexului se mai strecuara cate o picatura din penisul masculului iar femeii nu ii trebuie mult lichid lubrifiant pentru a ramane insarcinat, o picatura este de ajuns uneori, aici mai depinde de noroc si ghinion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| sema a răspuns:

Din pacate raspunsul este DA. Chiar si fara ejaculare o sarcina este posibila, deoarece o cantitate mica de lichid seminal, ce poate contine spermatozoizi, cu rol de lubrifiere apare atunci cand penisul este in erectie.

| tzuki a răspuns:

Da, dar nu te panica, stai linistita si daca iti intarzie, cumpara-ti un test de sarcina. Desigur, mai este si varianta cu pilula de a 2-a zi, dar trebuie sa o iei in maxim 72 de ore, acum depinde cat timp a trecut de la contact. Si sfatul meu : protejeaza-te MEREU