| Violetta4321 a întrebat:

Bună, TPU! Pe data de 16 mai am avut prima mea experiență sexuală, inițial n-am folosit prezervativ, dar ruperea himenului a fost făcută cu prezervativ. După ruperea himenului n-am mai continuat deoarece pe mine mă durea foarte tare, deci prietenul meu nu s-a terminat. Săptămâna trecută am avut scurgeri vaginale ușor brânzoase și in cantitati mai mari ca de obicei, din câte am citit poate să fie Candida, sau din cauza progesteronului (posibilă sarcină), iar acum în 25 mai trebuia să-mi vină menstruația dar nu mi-a venit (de obicei nu mi-e regulată) și am ușoare dureri de sâni. Țin să mentionez că am 18 ani și n-am mai avut alte contacte sexuale de atunci. Oare trebuie să mă ingrijorez de o posibilă sarcină sau simptomele sunt din cauza dezvirginării și a schimbărilor hormonale? Vă rog să vă spuneți părerea, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu de ce va mai ***.ti daca nici macar nu stiti ca in urma unui contact sexual poti sa ramai insarcinata, sau ca daca nu ejaculeaza in tine si nu ai mai facut sex nu ramai gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Simptomele de care vorbesti sunt din cauza schimbarilor hormonale care au aparut un urma dezvirginarii.

| Violetta4321 explică (pentru Emilian65):

Mulțumesc pentru răspuns!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai de ce sa ti faci griji atata timp cat ati facut o protejat si mai ales ca nici nu s-a ajuns la ejaculare. Avand in vedere ca menstruatia ta nu e regulata nu se poate vorbi tocmai de o intarziere. E posibil ca ea sa apara in urmatoarele zile.

| Violetta4321 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc, m-am mai liniștit!