| cristina_3640 a întrebat:

Daca nu folosesti prezervativul, care anume contraceptive pot opri o sarcina nedorita?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Faci sex când ești în protecție biologică și faci sex întrerupt și să nu ejaculeze în tine.

| alessia5158 a răspuns:

Exista numai contraceptive DE URGENTA care NU se folosesc in mod repetat si obisnuit (Postinor2 si Microgynon). In mod obisnuit, se folosesc alte metode care previn o sarcina nedorita (prezervativul, pilule anticonceptionale recomandate de catre medic ). Documenteaza-te de aici : http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx --- vei afla mai multe (cum functioneaza pilula de a doua zi, indicatiile contraceptiei de urgenta, efectele secundare et. etc. )

| Je_1276 a răspuns:

Dupa ce ai facut sex in ziua respectiva si ala a ejaculat in tine, poti sa iei in a 2 a zi dupa ce ai facut sex, niste pastile ca sa opreasca sarcina.

| darkglass a răspuns:

Pilulele contraceptive, iti va face un consult un ginecolog si apoi iti spune de care trebuie sa iei, se ia zilnic pastila aceea dar oricum prezervativul te protejeaza si de boli

| Mihai_5019 a răspuns:

Mai bine folosesti prezervativul