| iulia_2643 a întrebat:

Daca o faci pentru prima oara(PROTEJAT), mai e risql sa ramai insarcinata?

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Doar daca se sparge cauciucul!

| elena a răspuns:

Eu nu am inteles nimic din ce ai scris, nu cunosc acest limbaj al...habar nu am despre ce este vorba...risql sa ramai insarcimhfta, fercash, hotarat, NU.

| catthshshshs a răspuns:

Daca a fost folosit prezervativul corect, nu ai cum sa ramai.

| kanajambe a răspuns:

NU.protectia e impotriva sarcinii.ai grija de tine :*

| Dan_Tm a răspuns:

Riscul este minim, dar exista. Oricum, daca ai sub 18 ani gandeste-te ca mai tarziu poti face o mandrete de cancer de col uterin cat tine de mare. Voi va dezvoltati putin mai greu decat baietii si v-ar prinde bine sa fiti mai rabdatoare.Principalele cauze ale cancerului de col uterin sunt debutul vietii sexuale la varste tinere cat si parteneri sexuali multiplii in decursul vietii iar aceste lucruri ar trebui sa le stiti de la mamicile voastre.

| oleee a răspuns:

Nu frate cu de aia e prezervativ! cu atunci la dracu se mai foloseastraight face

| Ekkaterinna a răspuns:

Prezervativul e sigur 99% deci e destul de sigur.Deci nu e 100% sigur. Daca iei si anticonceptionale si folosesti spermicid scapi de griji.Ai mare grija la prezervativ, sa nu fie expirat sau de proasta calitate.Nu cred ca vrei un bebe pe cap, nu?

| mihai_6493 a răspuns:

In cazul in care prezervativul a ramas intact, sansele de a ramane insarcinata sunt 0!

| Rebecca86 a răspuns:

Da. Nicio metoda contraceptiva nu asigura protectie 100%. Se poate intampla, destul de rar ce e drept dar riscul exista.