| antonia97 a întrebat:

Daca o fata, are un himen elastic, si poate avea un act sexual complet fara probleme si dureri. cand se va rupe? Si daca un baiat ar ejacula, ar putea ramane insarcinata? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se va rupe la prima nastere vaginala. ramane insarcinata exact ca orice femeie, n-are nici o legatura himenul elastic cu fertilitatea

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate dacă are norocul să dea peste unul foarte dotat, la naşterea unui copil sau de medic.De rămas gravidă poate să rămână normal.

| KasdfghjNY a răspuns:

Himenul poate fi in multe feluri,si nu se rupe obligatoriu din prima, daca e elastic. Daca ejaculeaza un baiat in vagin fata ramane insarcinata, recomand prezervativul sau daca are ''skill'' baiatul sa scoata penisul repede si sa se termine in mana, la ea in gura, facial chestii din astea.

| Oana92 a răspuns:

Probabil la o miscare mai dura sau mai brusca, uneori doar la nastere, alteori dupa cateva contacte sexuale, depinde de fiecare in parte. Dar sincera sa fiu nu cred ca nu ar avea dureri la primele acte sexuale. Si da, daca ejaculeaza un baiat in ea poate ramane insarcinata.

| DaniAdrian a răspuns:

Da ar putea ramane insarcinata ca orice alta femeie...de rupt se va rupe atunci cand va veni timpul.