| Alecsa_8026 a întrebat:

Daca o fata este in perioada de menstruatie poate ramane gravida?

Merci :*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este mic, dar nu zero. Daca fata are menstruatii neregulate, riscul este semnificativ.

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt rare cazurile, dar nu e imposibil sa ramai gravida in timpul menstruatiei. Nu e igienic sa faci sex la menstruatie pentru ca riscul sa contactezi o infectie este foarte mare.

| MikyMi a răspuns:

Poate, dar numai in cazul in care intretine relatii sexuale si tot atunci e si in perioada fertila. dar daca sta cumintica nu ramane!
Bafta!

| Ana a răspuns:

Da este posibil.

| carmin a răspuns:

Da sunt sanse destul de mari ca sa ramai insarcinata daca o faci in timpul mestruatiei (ramai mai repede.majoritatea fetelor pe care le cunosc, au patit asa).

| SweetPrinces a răspuns:

Din auzite cica atunci ramai cel mai repede

| elamit a răspuns:

Da se poate sa ramai

| Zambete89 a răspuns:

Nup. sansele sunt de 2 % nu puteti sa asteptati 3-5 zile? pana cand dispare?

| love44katyp a răspuns:

Da