| xPanther21 a întrebat:

Daca o fata (inconstienta)beata VREA EA sa faca sex, se poate considera viol sau ceva de genul?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te acuza de viol e posibil sa te scoata vinovat.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i beata si are sub 16 ani, o duci acasa la masa si tacsu de urgenta, fara sa ai sex cu ea! Macar tu sa constientizezi ca, de se intampla ceva, cand se trezeste, te poate acuza de viol si puscaria te manaca!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai îmbătat-o tu, e discutabil. Periculos ar fi, indiferent de cât e de beată, să nu aibă măcar 16 ani.

| LoveSleep a răspuns:

De când inconștienă = beată?

| minrest a răspuns:

Daca e beata, consimtamantul nu e valabil. Se considera viol. Nici macar circumstanta atenuanta nu ai.

| sofisis a răspuns:

Un baiat ok nu ar face sex cu o fata beata. In starea de ebrietate NU se poate pune problema ca este decizia ei sa faca sex. Plus de asta, nu poti face sex cu una constienta?

| Raniaa a răspuns:

Nu, însă ar fi destul de ciudat. rolling eyes
Viol- constă în actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, prin constrângerea acesteia, sau profitând de imposibilitatea ei de a se apăra ori de a-şi exprima voinţa.

| ychigo a răspuns:

Daca e inconstienta nu e capabila sa faca diferenta dintre vointa si obligatie.

| xPanther21 explică:

Mai vreau raspunsuri