| Lexiiii a întrebat:

Daca o relatie nu mai merge, dar tot mai simti ceva pentru persoana respectiva. Dar stii ca chiar daca v-ati impaca, tot nu ar merge.
Ce faceti? Mai incercati sau o lasati balta, stiind ca pe viitor o sa gasiti ceva mai bun, sau ca suferiti acum dar ca o sa treaca.

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Intro relatie ambii trebuie sa fie la unison,atunci cand ceva scartie,cand lucrurile degenereaza,nu are sens sa mai pastrezi aparentele, vom apare din ce in ce mai multe discordante si pana la urma tot va apare ruptura, ce rost are sa prelungesti agonia, nu merge, v-ati convins ca tot la cearta se ajunge e mai bine sa va despartiti pana nu va scoateti ochii deabinelea

| Keith a răspuns:

In cazul meu la inceputul relatiei aveam probleme, ne certam intr-una dar acum ne merge foarte bine cu eforturi mari si dupa 3 ani.

| adrianamara a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si crede-ma am incercat de foarte multe ori si tot degeaba...asa ca mai bine priveste spre viitor si incearca sa fi fericita chiar daca e greu

| Miki280 a răspuns:

Eu am trecut prin asta si consider ca unele persoane chiar nu se potrivesc, poate incerc sa-mi dau seama mai bine ce nu se leaga dar daca nu merge deloc nu as mai continua relatia, indiferent de sentimente pentru ca ne-am face mai mult rau decat bine.

| NimeniNu a răspuns:

Eu personal am avut aceiasi problema, si am lasat-o balta, stiind ca asa va fi mai bine. In prezent am gasit o persoana mult mai intelegatoare si mai draguta.winking

| Abby_7972 a răspuns:

Las-o moale, cauta pe altcineva. happy E clar ca nu mai poti face nimic pentru relatia aceasta. Bafta!