| Sophia1989 a întrebat:

Daca pe data de 30 octombrie mi-a venit menstruatia iar pe data de 4 noiembrie am facut sex neprotejat pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

Depinde, chiar daca erai pe stop, chiar daca nu erai, totul tine de "jucaria lui", adica daca s-a terminat in tine sau nu. 10 zile pana in ciclu si 10 zile dupa ciclu poti face sex ne protejat ca nu o sa ramai insarcinata(dar eu cred ca nu ai ramas insarcinata daca tinem cont de aceste 10 zile). Dar dupa cateva zile fa-ti un test de sarcina pentru linistea ta sau asteapta pana saptamana viitoare pentru a vedea daca iti intarzie, binenteles daca il ai regulat, insa il poti intreba si pe iubitul tau daca a avut grija sau nu.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînțeles că poți rămâne însărcinată!
Pe ce te-ai bazat tu când ai făcut sex neprotejat? Cumva pe metoda calendarului?
Ei bine, dă-mi voie să-ți spun că aceste metode tradiționale (coitus interruptus, metoda temperaturii bazale/calendarului, etc) sunt INEFICIENTE.
Pe data de 25 noiembrie faci un test de sarcină cu urina de dimineață, ca să afli dacă ai rămas însărcinată.
Data viitoare ai mai multă grijă și folosește prezervativ!
Nu numai că te ferește de o sarcină nedorită, dar previne și apariția unei BTS (boli cu transmitere sexuală)!
Baftă!

| elasexygagica a răspuns:

Daca ai facut neprotejat daaaadevil

| Kazimir a răspuns:

Desigur. Şi mă rog divinitaţii sa fi ramas. Pot să fiu naş?

| Zmeura_5657 a răspuns:

BAI FETELOR. Oricand faci sex neprotejat poti ramane insarcinata, asa ca scoate-ti capul din gainat si priveste si tu un documentar, mai citeste o carte. Needucate mai sunteti.

| stefanutz152 a răspuns:

Daca a ejaculat la tine in ***** s-ar putea daca asta nu s-a intamplat atunci nu

| SophieDenise a răspuns:

Nu vad ce legatura are o_o...iti dai seama ca esti insarcinata daca nu iti vine menstruatia.In fine.Nu te costa mai nimic un prezervativ.