| Nikcoletta a întrebat:

Dacă prietenul meu m-a părăsit eu trebuie să mă bucur?
Nu înțeleg.Ce înțeles are proverbul ăsta?
Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, in caz ca era rau ai scapat de o povara, altfel daca iti placea sa stai cu un nebun in casa sau gelos problema era la tine

| Ofiintă a răspuns:

Nu are rost să suferi.
Dacă te-a părăsit, nu era persoana potrivită pentru tine.
Prin urmare, nu ai pierdut nimic.

| Nemessys a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu are nicio logica ce spui. Dacă persoana aia era nepotrivita, atunci relația nici măcar nu mai începea.

| Ofiintă a răspuns (pentru Nemessys):

Depinde si ce întelegi tu prin potrivire.
Dimpotrivă, partea ta nu prinde sens.
Care să fie motivul pentru care se despart oamenii? Din prisma compatibilitătii, a faptului că se potrivesc sau mai puțin.
Relația nu incepea?
La inceput consider că două persoane încă sunt in stadiul de a se cunoaște. Află treptat ce le convine sau mai putin asupra personalitătii partenerului. Practic, nici ei nu sunt constienti inca de faptul că se potrivesc sau mai putin.
In orice caz, "imi place" că mă anulezi cu un argument mai putin logic față de partea contestată de tine.

| Adry05 a răspuns:

Se referă că în loc să stai hăhăhăh, m-a părăsit ce mă fac nu mai are sens viața, să ieși, să te bucuri în continuare de ce ai, să iei ce-a fost ca pe o experiență și să te bucuri că au fost anumie momente frumoase

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este un alt mod de a te bucura de un curvar sau infidel, care oricum nu te merita si cu care nu ai fii fost fericita, fiindca te-ar fi inselat in viitor.
Proverbul are inteles doar pentru oamenii inteligenti, care vad mai departe de frustrare si obida, vad un viitor liber, un viitor in care iti dai o sansa la fericire, unde te bucuri ca ai scapat de un idiot, curvar, gelos sau un om care nu te-a iubit, fiindca te-a parasit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iartă, uită și mergi mai departe.

| Bruno92 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu e așa ușor ști și tu chestia asta

| Sofer a răspuns:

Ca i-a plăcut momentele petrecute împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Bucură-te pentru lucrurile plăcute din relație și păstrează-le ca amintiri. Pe cele neplăcute uită-le. Bucură-te de această experiență din care ieși mai bogată și înțelege că drumurile în viață deseori se depart. Dacă unul dintre voi sau amândoi ați găsit pe cineva care este mai apropiat de caracterul vostru nu este nici o problemă cu asta. Vei începe ceva nou și va fi o relație mult mai mișto decât asta, depinde doar de tine să identifici acel om. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai invatat chestii, ai amintiri placute, si acum ai experienta si stii mai bine ce iti doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îl interpretez așa: să nu suferi atât de mult pentru că v-ați despărțit și să transformi asta într-o dramă, ci să te bucuri că relația cu el s-a întâmplat și ai fost fericită în clipele acelea, decât să nu se fi întâmplat deloc și să nu fi trăit acele momente fericite din timpul relației. happy

| MaryMaria333 a răspuns:

Ca era persoana nepotrivita pentru tine, ca nu te merita! Si sa te bucuri "ca s'a intamplat", adica s'a intamplat sa il cunosti sa vezi ce fel de persoana e. A fost o relatie toxica. Sa nu suferi, totul va veni de la sine la momentul potrivit! Vei avea altul pe masura tawinking

| Bruno92 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Frumos răspuns, ah ce sexy ești în poza asta :* a luat proporții din cauza kg în + nu cred că i-ar placea aceeași măsură happy

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Bruno92):

Ce dragut. Mersi very fuckin muchwinking

| Bruno92 a răspuns (pentru MaryMaria333):

laughing :* with pleasure my darlin'

| LeSuiton a răspuns:

Da, trebuie sa te bucuri ca ai fost fericita, ce i asa de greu de inteles?