| Elena1234456 a întrebat:

Daca prima zi de ciclu a fost pe 17 noiembrie cand este perioada feritla? (intrebare pentru o prietena) big grin

5 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Http://www.copilul.ro/calculatoare/calculator-perioada-fertila.html
Incearca calculatorul. Este nevoie sa cunosti si durata.
Daca nu te multumeste asta mai gasesti multe alte calculatoare pe net.

| ElenaMaria a răspuns:

Perioada fertila o e cam de pe 30 noiembrie 1 decembrie...

| protos87 a răspuns:

29-2 decembrie. Dar teoretic un ovul poate fi eliberat oricand.

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

26 noiembrie - 7 decembrie.

| 13Denisa a răspuns:

Depinde de cate zile ti-e ciclul. Din cate in cate zile iti vine. (daca ti-a venit in 17 si ciclu tit vine dupa 30 de zile atuci ovulatia va fi pe 1 decembrie, perioada posibil fertila este inainte cu 5 zile de ovulatie si dupa 5 zile de ovulatie. Adica poti face copii intre 26 nov-6 dec). Daca nu ai inteles trimite-mi mesaj priv si o sa iti explic. Daca ai inteles vreau funda:d