| Antonia_7524 a întrebat:

Daca s`a rupt prezervativu` si nu s-a terminat. exista vreun risc?big grin

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, teoretic nu exista un risc mare odata ce nu a ejaculat in tine, insa sanse sa ramai insarcinata sunt, din cauza lichidului preejaculator care poate contine spermatozoizi, depinde si de perioada fertilitatii, dar oricum nu cred ca trebuie sa iti faci prea multe griji. Fa-ti un test de sarcina dupa 2 saptamani de la actul sexual si pe viitor mai multa grija...sa sti ca multi folosesc mdetoda coit intrerupt, adica el nu se termina in ea, dar o fac fara alt mijloc de protectie si nu prea se ramane asa usor gravida, acum depinde de noroc si de organismul fiecarei fete.

| Miauti a răspuns:

Pai fa un test de sarcina!

| Sylx a răspuns:

Da, este posibil sa existe acest risc si mai mult de-atat, poate deveni o certitudine. Inainte de ejaculare penisul secreta un lichid preejaculator care contine spermatozoizi. Concluziile le tragi singura.

| AnaisC a răspuns:

Hello:
S-a rupt, dar ejacularea nu a avut loc, asa ca nu are cum sa fii insarcinata.

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Daca vrei sa fii mai sigura fa un test si te vei convinge singura.

| BEBE_6063 a răspuns:

Vezi Klaudyu