| Mariela_1621 a întrebat:

Daca sa spunem ca fata a ramas insarcinata dar nu are bani pentru avort sau nu ar prefera sa se duca la medic sa avorteze atunci ar ptuea sa isi "omoare" fatul inca nenascut prin ceea ce mananca sau ce consuma adica daca fumeaza excesiv sau bea foarte mult alcool scapa de sarcina? Sau exista medicamente ce se pot folosi ca sa ucida copilul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate omori bebelusul fumand sau band alcool. Cel mult, se asigura ca se naste cu handicap. Orice alta tentativa are sanse mai amri sa omoare mama, nu bebelusul.
Exista medicamente care pot intrerupe sarcina, ele au fost testate si in Romania, dar inca nu au primit acordul de utilizare. Oricum sunt scumpe si se adiminstreaza numai in spital, in cursul unei internari de asemenea platite (nu se cumpara din farmacie).

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul ginecolog poate face o întrerupere de sarcină la cerere.
Cu cine a rămas gravidă trebuie să-i dea bani și de medic ori nu a știut decât distracție, responsabilitate lipsă!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există avortul medicamentos. Se face la Târgu Mureş.
Succes!

| AnonimA a răspuns:

Criminalo

| justmeesb a răspuns:

In nici un caz metodele expuse de tine mai sus nu duc la pierderea de sarcina(fumat, alcoo), cel mai bine e sa nu asculti sfaturile babesti si sa mergi la un ginecolog, doar acolo se poate. intr-un mediu controlat, profesionist, steril.

| dydyyyy a răspuns:

Bai fato nu vreau sa mi-o oiei in nume de rau dar am stat si am citit toate intrebarile tale stupide. u esti si proasta si obsedata sexual. e foarte grav sa stii.scz dar nu am mai putut sa rezist si sa nu iti zic laughing

| Morphine21 a răspuns:

Doamne câti criminali.

| kidboo a răspuns:

Da bea verde de paris...merge sigur:-)

| MANDY_2679 a răspuns:

Heiilaughing
nu e fata criminala daca pune o intrebare.
poate e curioasa tongue cu toti aveam la un moment dat dileme existentialesmug
nu ca ale eibatting eyelashes dar na.

fata isi cam pune viata in pericol daca face ce spuneai tu (alcool, tutun.)

| Deddu a răspuns:

Ce cretine de femei...pai baahh exista si moduri de a preveni o sarcina si inca multe (nu ma apuc eu la 14 ani sa ti le enumar)si daca tot nu te-ai/ s-a protejat nu te-ai/s-a gandit ca poate aparea o sarcina? si in + ce inima poti avea /poate avea sa omori/omoare un copi? deci acum serios pe cat de mari pe atat de proaste...namarogwinking succes

| Dutzulescu a răspuns:

Daca iasa ceva din tine, eu il omor.Si nu-ti percep taxa, astazi sunt darnic.

Răspuns utilizator avertizat
| Ochiialbastrii a răspuns:

Eu zic sa te arunci de la balconbatting eyelashes

| box a răspuns:

Duten' **** matii(daca esti tu aia) cum sa faci asa ceva? esti proasta raw de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine dai "pause" si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te arunci pe scari sau de la o inaltzime de el thinking

| lilica1495 a răspuns:

Doaamnelaughingsuferi rau. cum s faci asa cevano talking

| miha_6806 a răspuns:

Tu esti aia ce a intrebat daca poate scapa de infectii venerice daca se spala cu detergent in vagin straight face
Numai intrebari de starnit rasul pui si esti proasta rau
Eu am impresia ca tu nu esti intreaga la cap fato, cum sa vrei sa iti distrugi copilul prin a face abuz de alcool sau tutun? nu esti in toate mintile scuza-ma ca-ti spun