| Anca124b a întrebat:

Dacă suntem prieteni cu beneficii, mie îmi place de el, cum as putea sa îl fac si pe el sa ii placa de mine?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Din moment ce faceți sex înseamnă ca te place

| Anca124b explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ma place doar pentru sex. Eu un pic mai mult. laughing

| RAY a răspuns:

E greu pentru el să declare o relație, e că dacă se călugărește, ori accepți asta ori accepți sa fii înșelată, bărbați frumoși sunt puțini și nu o sa refuze fete frumoase pentru tine

| Hyperion7 a răspuns:

Numai mărturisindu-i ce simți, daca și el o face, e ok insa slabe șanse având în vedere că el nu și-a asumat până acum acest rol de iubit.
Dar tu încearcă.

| VoidEternal a răspuns:

Vorbim la modul general aici, dar cand ii oferi unui barbat un beneficiu pentru care de obicei lupta, face eforturi, schimbari, se da peste cap, etc, sansele sa mai faca ceva in plus pentru tine sunt destul de mici. Si asta ti-o spun ca barbat.

Ce poti face tu acum este ori sa te multumesti cu relatia voastra asa cum este ea acum, ori sa ii spui ca tu vrei mai mult de la voi si ca lucrurile nu pot continua asa. Ori avansati la o relatie cu drepturi depline, ori va despartiti. Cam asa vad eu, cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui Adevărul că nu vreți să vă mai folosiți de sufletele voastre și corpul vostru. Și vreți să vă uniți sufletele și inima cu Adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar dacă el nu vrea sa fie în relație Adevărată cu tine înseamnă că rămâneți la înțelegea pe care ați avut-o de la bun început corp la corp și el va dori doare corpul tău și nimic altceva căci asta iai oferit de la început asta și o să vrea de la tine corpul tău.

Am înțeles eu greșit prieteniile cu beneficii? Nu se rezumă doar la corp? Și necesitățile celor ce implică corpul?

| Miruna333 a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te placa, ori te place, ori nu te place, in acel sens. Numai femeile intra in relatii de genul sau cu oameni indisponibili emotional si au impresia ca au puterea sa ii schimbe si sa se indragosteasca de ele, total gresit. Asta se intampla de la sine daca se intampla, cu timpul, dar vine din partea celeilalte persoane, nu din efortul tau de a te face placuta.
De ce ai vrea sa faci o persoana sa se indragosteasca de tine?
De ce ai vrea sa faci ceva, ce ar trebui sa fie natural, sa fie fortat?
Sunteti doar prieteni cu beneficii, persoana respectiva nu isi doreste o relatie, nu il poti face sa te placa. Ai putin respect pentru propria persoana

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Întotdeauna în prietenie cu beneficii, cel puțin unul simte mai mult.
E fals că poți face sex cu cineva fără să îl placi. Suntem oameni, nu mașini.
Spune-i ce simți.
Dacă acest lucru îl face să dispară din viața ta, cu atât mai bine.
Va apăre altul. Și poate în noua relație vei iubi și vei fi iubită.

| lilianaivana a răspuns:

N-ai cum. Daca te-ar fi placut, n-ati mai fi fost prieteni cu beneficii

| TeodorDaniel a răspuns:

Nu cred ca o sa mearga, lucrul a fost stabilit de la inceput ca e vorba doar de sex si atat.
Eu cred ca ar trebui sa inchei acest lucru pana nu ajungi si mai rau, gen sa fii geloasa si sa strici vibe-ul.