| anonim_4396 a întrebat:

Dacă sunteți într-o relație cu o persoană și vreți sa va petreceți toată viata cu ea, dar ea nu vrea sa facă copii niciodata indiferent ce s-ar întâmpla, ați dori sa va căsătoriți?

Răspuns Apreciat de Editori
| Medinini a răspuns:

Sincer, nu.
Dacă eu îmi doresc foarte mult un copil, acest lucru o să ne afecteze relația în viitor. Chiar dacă acum mă gândesc că va funcționa și accept ca nu vom avea copii, în timp apar frustrări și reproșuri sau încercarea zadarnica de a convinge partenerul sa se răzgândească, acțiuni care vor afecta relația.
Indiferent cât se iubesc, unul din ei nu va fi împlinit în relatie.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Probabil ca nu, fiindca iubesc copii si nu concep a trai alaturi de un om egoist, care vrea totul doar pentru el.

| Freya1 a răspuns:

Lucurile astea sunt putin mai delicate.Adica daca vorbesti de o femeie, treburile stau un picut diferit.
O dată ce ai o relație și vrei copii, trebuie discutată tema.Trebuiesc facute analize sa vedeti daca acest lucru e posibil sau dăunător, iar pe urma, după o perioadă de timp de încurajare și tot restul sa încerci sa comunici cu ea.Nu e ușor pentru o femeie, mai ales tânără sa treaca printr-o schimbare asa majora atat fizic cat si psihic.Plus ca sarcina este destul de grea, nașterea la fel.Asa ca pentru lucrurile astea trebuie timp.

| Eireann a răspuns:

Da, copiii nu prezinta nici un interest pentru mine.

| Sophieka a răspuns:

Casatoria nu are legatura cu copii. Copii sunt o alegere, pentru fiecare cuplu.
Cand intalnesti un potential partener de viata, aflii detalii despre el si stii daca isi doreste sau nu copii, iar in baza dorintelor tale, iti alegi un partener cu dorinte asemanatoare.

| Cksihja a răspuns:

E greu să trăiești cu o persoană care nu are aceeași interese cu mine însă aș aprecia sinceritatea de a spune acest lucru înainte de o posibilă căsătorie.
Nu văd însă în asta un impediment, există mulți oameni care s-au căsătorit și nu fac copii, poate crede că nu poate avea grijă de copii sau cine știe.
Însă dacă este iubire nu e problemă.

| freesextubelive a răspuns:

Trebuie sa purtati o discutie

| gionygion a răspuns:

Da, puteti adopta un copil oricand, este un bine pentru societate in orice caz!