| anonim_4396 a întrebat:

Dacă surprinzi pe cineva de câteva ori holbându-se la tine, sunt șanse mari să te placă? happy

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Sunt sanse mari sa fii murdar pe față.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inseamna ca vrea sex

| Mosotti a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mai bine decat atat nu puteai zice, corect.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu neaparat, poate sa se uite la forme. Se intampla de multe ori sa ma uit dupa o tipa doar pentru ca imi place o parte anume.

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Nu prea cred că este vorba de forme. laughing sad

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai depinde, prin forme nu ma refer doar la sani si fund, poate fi forma taliei, soldurile, raportul dintre piept/talie/solduri etc. Contrat a ceea ce se zice pe aici exista si alte chestii la voi care ni se par atractive pe langa sani si fund tongue

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Asta e o veste bună. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, chiar prea mari.

| Drimmero a răspuns:

Ori ai ceva pe fata, ori e genul de persoana careia ii place sa se holbeze in non-sens, dar sunt si sanse sa te placa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, sunt.

PS: este acelasi caz ca vreo 30% din intrebarile de aici.

| Mosotti a răspuns:

Logic. Daca e in sens bun, nu ca pari ciudat sau ca arati ciudat de atragi atentie negativa.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu cred că e în sensul negativ...adică sper. happy

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca te place sau nu, sunt multe moduri de a interpreta asa ceva happy.

| SilentRain a răspuns:

Posibil sa fie și pishopat

| Sofer a răspuns:

Înseamnă că îmi place de ea și vreau sa o pun cu ea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt sanse sa se mire: de ce o aratand asta ca un prost?

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Îs șanse. laughing

| Nemessys a răspuns:

Sunt sanse sa-i placa cum arat sau sunt cazuri in care pur si simplu fiecare se uita in parti diferite si privirile noastre se intersecteaza.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Se holba efectiv. laughing Și nu o dată. happy

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii esti draga. Sari pe el, ce mai astepti?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Principiile...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Detaliaza. Ce principii?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

De viață.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Detaliaza...
Ce faci gresit daca cineva te place si pur si simplu intri intr-o discutie cu acea persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu e nimic greșit.

| CostinAlamariu a răspuns:

Aceeasi intrebare o am si eu. Am surprins de multe ori fete uitandu-se la mine dar nu imi dau seama daca se uita la mine fiindca ca ma plac sau pur si simplu

| StrongHeart a răspuns:

Nu.Eu ma holbez la toata lumea.Imi place sa studiez oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E atras de tine fizic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atât? sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu te cunoaste dap, e totusi un bun inceput, vezi si tu cati se plang pe aici din cauza faptului ca nu se uita nimeni la ei /ele
asa se poate infirima dragostea intre 2 porumbei happy asta e prima faza, next level careva din voi doi trebuie sa ia initiativa, altfel cu privirea ramane/ramaneti.
daca nu il cunosti nu te avanta sa il abordezi si nici nu te lasa usor, asa vei capata si respect daca efectiv chiar te place cu adevarat si nu e loverboy.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ne cunoaștem... facem parte din același grup de prieteni. Și nu, n-am de gând să îl abordez eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca e timid, emotiv, dupa cum am zis cu privirea ramane laughing ori nu stie sa te abordeze si asteapta sa o faci tu, ceea ce nu se va intampla, analizand situatia si tu esti o fata emotiva si el, deci din stard 80% nu va potriviti, fiindca daca era sa fie te aborda demult, dar el probabil nu are curaj deoarece crede ca il vei respinge, poate te crede inabordabila, tu te potrivesti cu a true boy, not that boy. daca ai principii cand se mai uita la tine incearca sa ii zambesti da discret, daca nici asa nu va avea tupeu sa te abordeze inseamna ca nu e pentru tine.tu esti timida nu ai nevoie de un alt timid, nu va potriviti. ar trebui sa fi si tu mai open mind totusi si sa scapi cumva de emotii fiindca cu timpul poti deveni anxioasa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E adevărat, mă iroșesc cam repede...și asta fără să vreau, e ceva incontrolabil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa te expui, un tip ok te va face sa te simti in largul tau fara sa te fortezi, odata si odata trebuie sa faci ceva in privinta asta fiindca se va agrava cu timpul si iyi va fi si mai greu. trebuie sa fi mai open mind, mai sociabila la modul general, sa fi tu insuti! eu aveam fobii de gandaci, ce crezi ca am facut? am luat una in mana si acum cand le vad nu mai imi e teama, ci doar scarba, uneori ma amuz cum putea niste gandaci sa imi dea teroare laughing. esti o tipa inteligenta si educata, daca nu rezolvi problema te va afecta serios in viitor si iti vei crea coping mechanism pentru ai inlatura pe toti care te vor place, vei cauta motive ca sa ii alungi, practic vei fi inabordabila si o tipa plictisitoare care o va barfi lumea, e frumoasa dar... doar atat! vei creea o imagine superficiala lumii cand te fapt tu esti o tipa smart, dar din cauza emotiilor nu te ai lasat cunoscuta asa cum esti tu. in ziua de azi conteaza enorm sa ai personalitate, frumusetea e trecatoare si nu impresioneaza pe nimeni cand persoana in cauza e pudica. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu cum să explic, sunt sociabilă...chiar genul de persoană care nu există să facă, cunoștință cu oameni noi (în special de gen feminin), doar hiperemotivă. Mă fac destul de ușor "patlajică" la față laughing și tahicardie și stări de rău cauzate de emoții. Am observat că atunci când e vorba de un băiat se manifestă aceste lucruri, deși nu numai... poate fi și un examen sau o boacănă. Așa se întâmpla și în copilărie. straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ezită*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai de obicei fetele cuminti si frumusele sunt asa laughing desi nu e o regula. trebuie sa iti reautoeduci fluxul mental, il ai se pare ca, din copilarie... in mediul virtual te descurci ok. ce descrii tu e anxietate nu una grava dar e, acolo! nu iti cunosc trecutul, in ce mediu ai trait, cum erau parintiii tai, nici nu vreau sincer sa ma bag in chestia asta, tot ce am vrut sa iti transmit am facut o deja, si legat de acel baiat si legat de emotivitate desi ar fi mai multe de vorbit, acum nu e cazul. tie iti e teama sa nu ti se vada reactiile ca ulterior vei fi judecata sau luata in ras, barfita, te inteleg. ce sa mai, cine te va avea va fi in tip norocos happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi cam toți suntem lei în mediul virtual. big grin
Mulțumesc pentru cuvintele frumoase!winking
Cineva insinua astăzi că o să rămân singură, de fapt nu...o să fiu cu pisicile mele dacă ceva. laughing Pentru simplul fapt că dacă aș fi într-o relație cu un băiat, nu aș fi de acord să ne sărutăm pe buze până la căsătorie. straight face E ca și cum ai ciuguli din "meniul de nuntă" înainte de vreme. Sau cum spunea cineva tot de pe aici, ca și cum ai mesteca mâncarea fără să o înghiți.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti respect principiile nu te judec, faci cum vrei happy
singura te poti simti si daca esti intr o relatie, depinde. eu sunt asa si in realitate trust me... m-am autoeducat sa empatizez cu oamenii educati.nu ai pentru ce, de aceea sunt aici sa ajut si eu cu ce pot. daca pisicile talw iti aduc fericire atunci nu te poti simti o persoana singura, se va gasi un baiat care te va placea asa cum esti tu. singura vei fi cand nu mai vei avea parinti, atunci esti oficial singura happy :*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vorba vine. Singură aș fi cu adevărat doar dacă L-aș pierde pe Dumnezeu.
Cât despre căsătorie, de ce n-ar fi? Vreau să iubesc un om. Să o fac până la capăt. Să îi gătesc plăcinte cu Nutella și borș. Să alergăm prin casă, să ne batem cu perne, să ne ironizăm fără supărare. Să creștem împreună și să creștem și niște copii frumoși, să îi creștem oameni. happy Da...și să facem dragoste. Dragoste din dragoste. Trebuie să fie mișto.

Și cel mai important, să Îl iubim împreună pe Dumnezeu...

De ce n-ar fi?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa deci esti si o buna gospodina laughing am zis eu bine ca cel ce te va avea va fi un tip norocos :p
nu ai cum sa il pierzi daca esti o crestina adevarata indiferent de ce iti ofera viata. dap e normal sa tinzi la normalitate, chestia e ca trebuie sa mai lucrezi putin la tine, si in unele cazuri sa mai lasi de la tine. evident se va gasi acel baiat, dar trebuie sa scapi de aceste emotii care sunt sigur ca iti va pune multe probleme, nu doar intr o relatie, ci la modul general.
ce sa zic, eu iti tin pumnii ca Dumnezeu sa ti l scoata in cale, da cu siguranta nu e colegul happy bjt who know, intortocheate sunt caile Domnului. dragostea e cireasa de tort laughing ma mir ca, mai exista fete asa in ziua de azi.
ai uitat sa mentionezi pisicile big grin
off placinta cu nutella sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce fel de fete? Care recunosc deschis că vor să facă dragoste? big grin

Da...cu Nutella. Și date cu ou bătut, să se rumenească frumos.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dap tu esti diferita, speciala! ce ar mai fi daca am fi toti la fel? trebuie sa existe un echilibru. scuze ca intreb, esti din bucovina?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai di mini șî di mini! laughing

Da' di un'i ai ghișit? surprise

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, nu-ti ramane decat visarea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am retinut cand i ai spus userul InYourMind laughing
pai se stie ca, in Bucovina sunt oameni civilizati, nu e o noutate.
te las sa dormi, nu te mai deranjez laughing esti o tipa faina laughing noapte buna happy

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Sau nu. tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumiiim. laughing

Noapte bună!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum atat pentru inceput, dar ce ai vrea?! Prima data fizicul, apoi daca intrati in vorba, vede si alte calitati. Vizual este fizicul, dar apoi nu inseamna ca doar atat. Desi cred ca doar ssex ar vrea insa nu se stie.
Dar oricum cand zici "doar atat?" o zici ca si cum ti-ar da in cap la o adica ca ar vrea doar fizicul, faptul ca ar vrea sa zicem doar ssex e o placere pana la urma, nu e ceva negativ. Insa speram sa nu fie doar atat, vei vedea dupa ce intrati in vorba.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt conștientă că prima oară ne "izbim" de fizic...dar noi ne cunoaștem deja de multă vreme.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, pai inseamna ca te place, si e logic sa fie fizicul primul, nu? Si chiar daca ar fi doar fizicul ce? E ceva rau? N-ar fi oricum daca si tu l-ai place tot fizic sa zicem doar, zic la o adica.
Si daca nu va cunoastesti de azi, de ce abia acum se uita la tine?! Pana acu ce a facut?

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sărutul e un gest al oamenilor îndrăgostiți, e un semn ca un cuplu e un cuplu nu sunt doar amici. Dacă nu te saruti cu prietenul un an doi cum poți dintr-o data după nunta sa faci asta? Exista oare asa ceva? Dacă eu nu as simți nevoia sa l sărut sau el pe mine, sau sa îl ating, sa îl îmbrățișez ar veni deodată cheful asta după nunta? As fi curioasa cum vezi tu iubirea, și eu am fost romantica, idealista dar într un mod diferit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. Sunt șanse să te placă sau să ai o vestimentație/coafură/freză ciudată. Mai e și ipoteza în care se holbează la tine, deoarece a auzit ceva bârfe despre tine și te privește cu mirare, întrebându-se în sinea lui/ei :"Mă, așa o fi Chiar să fie adevărat ce am auzit despre fata/băiatul asta/ăsta?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mari, dar sunt.
Vorbește cu el, vezi cum se comportă.

Începe cu "Hei, am observat că te tot holbezi la mine. happy"
laughing

| eckblume a răspuns:

Depinde de mai multe aspecte (ex: context, daca stii sau nu persoana care te priveste insistent).
Nu vad sa fie neaparat sanse mari. Poate doar ii place vestimentatia, fizicul ori ai ceva pe fata/haine. In metrou mereu se gaseste cineva sa se uite insistent la mine sau la oricine altcineva. Am un amic caruia ii place sa priveasca oamenii pentru a-i intimida. Au fel si fel de motive oamenii care se holbeaza.
Daca se uita insistent la tine si te intreaba de nr de telefon atunci pot fi sanse sa te placa.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

I think so

| mdc98 a răspuns:

Daaa happy

| Onisim10 a răspuns:

Poate se uită din instinct, sau poate, a văzut ceva interesant, da, sunt șanse să te placa, dar eu cred că viața ar fi mai buna singur.

| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

Dumnezeu a spus că nu este bine ca omul să fie singur, deci...

| Onisim10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, dar ce a zis Împăratul Solomon?
Cine își mărită fata face bine, dar cine nu și-o mărită, face și mai bine.
Și Pavel a spus că e mai bine singur, decât să ai necazuri în viața.

| BecSpart a răspuns:

Sanse mici... Poate doar îi place cum arati, un obiect vestimentar pe care îl porți sau ai facut ceva care atrage atenția.