| anonimaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Daca te masturbezi cu degetul, mai esti virgina? Ce inseamna "a fi deflorata"?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Da, esti virgina pana in momentul in care faci sex cu partener.
Deflorare inseamna ruperea/fisurarea himenului (acea pielita care e la interiorul vaginului si pe care multi o asociaza cu pierderea virginitatii pentru ca de obicei cele doua au loc simultan).

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. A pierde integritatea himenului. Se poate datora unui act sexual (și atunci se pierde ȘI virginitatea) sau unui accident involuntar (și în cazul ăsta virginitatea rămâne).

| Burlacu006 a răspuns:

Da

| Roxana9601 a răspuns:

Nu mai esti virgina decat daca se rupe himenul,''ata aceea''.