| anonim_4396 a întrebat:

Daca te simti naspa dupa ce dai reject unei persoane in real life inseamna ca esti idiot?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu ești idiot, ai doar remușcări despre cum se simte persoana aia acum, nimănui nu i-ar place să primească " flit " dar nu puteai face mai mult. dacă nu-ți place o persoană nu poți să te combini cu ea forțat.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti om ai empatie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, inseamna ca esti selectiv laughing si probabil persoana respectiva nu merita ca sa-ti pierzi timpul cu ea.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, este un fenomen normal. Nu stii daca ai luat decizia cea mai buna. Si "dai drumul" greu unei persoane despre care ai crezut ca e "a ta". Chiar daca tu ai renuntat la relatie, poti sa si suferi cand persoana respectiva se combina cu altcineva.

| Hammurabi a răspuns:

Aproximativ da.
Când respingi o persoană, știi exact de ce o faci și ce motive ai.
Și știu că sună extrem de egoist dar, normal e să ai grijă de viața ta, nu să te îngrijoreze viața altuia.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Intr-adevar, suna extrem de egoist si de urat.

| Plato a răspuns:

Nu, inseamna ca esti un om cu suflet, care empatizeaza cu ceilalti.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cel mai mare.

| Tpufan123 a răspuns:

Inseamna ca esti idiot, daca tii la cineva nu il/o respingi. Bafta!

| Plato a răspuns (pentru Tpufan123):

Dar nu a zis ca tine la respectiva/ul.

| Tpufan123 a răspuns (pentru Plato):

Pai tocmai aia e si ideea, daca ti la cineva atunci nu il vei lasa sa plece, dar daca nu ai nimic special sau o legatura importanta, nu te poti simti prost, lol!

| Plato a răspuns (pentru Tpufan123):

Pai poate tu nu simti nimic, dar el/ea simte pentru tine si atunci iti e greu sa o ranesti deoarece empatizezi.

| anonim_4396 explică (pentru Tpufan123):

Nu am tinut la aceasta persoana nici inainte de a-mi spune, nici dupa doar ca ne cam intelegeam inainte ca asta sa se intample ( legasem o prietenie stransa dupa parerea mea) si dupa
BOOM
Nu ar fi avut rost sa ma bag in relatie avand in vedere ca nu simteam nimic fata de persoana asta(in sensul acela) si e cam naspa ca s-a terminat prietenia din cauza asta

| Tpufan123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine asta, asta e ceva, nu e neaparat de "tinut", s-a legat ceva acolo si cred ca de aia a ramas ceva sentiment aiurea! Nu stiu, nu cred ca ar trebui sa dau sfaturi in asa ceva!
P. S. Cred ca, oricând poti vorbi cu acea persoana daca ceva te "frământa"