| PrInTiShOrUl a întrebat:

Daca tii in casa un caine pitbull miroase urat? multe persoane spun ca daca ai un caine mare in casa miroase urat...

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da, este adevarat. Un caine nu e facut pentru a fi tinut in casa. In primul rand pentru ca nici el nu se simte bine, un caine are nevoie de spatiu (mai ales daca e unul mare). Si nu doar ca se va umple casa de mirosuri (in cele din urma te vei obisnui cu mirosul si nu iti vei da seama ca exista, dar gandeste-te la cineva strain care vine in casa...) dar va fi si par de caine peste tot.

| inger02 a răspuns:

Este adevarat asa e la rudele mele stau la bloc si cand ma duc la ei miroase asa urat din cauza cainelui pentru ca e mare si la bloc nu prea se aieriseste asa bnnwinking daca dai cu parfum in kamera si aierisesti nu mai miroase asa rau dar tot miroase

| Alexakos a răspuns:

O cunostiinta are o vila de 120 metri patrati parca numa partea de jos. plus aproape 100 de metri ptrati partea de sus. are un caine din ala mic pechinez cum se numeste (ca si ala de mic) si miroase in toata casa. deci la caini nu conteaza marimea ci rasa.

| razvan1305 a răspuns:

Ma sa ne intelege. Ori ce caine are secretii, trebuie sal speli bine si nu miroase asa de mult de la caine cat de la mancarea lui care trebuie tinuta la aer sa nu puta in casa

| SkyZ0 a răspuns:

Pai si eu am un Pitbull si il tin in casa stau la bloc si daca aerisesti pe fiecare zi 10 minute (tin un geam deschis 10 minute) nu mai miroase Bine inteles cu conditia de ai face bae cainelui odata pe saptamana Succes!

| FlorenceVi a răspuns:

Rasa asta de caini trage multe, multe gaze. Dar aerisind bine camerele si saplandu-l frecvent, nu vad de ce ar mai mirosi nasol. Teoretic, n-ar mirosi! Eu nu am caini, nu-mi plac deloc, dar stiu de la prietenii care cresc in apartament caini.

| Rain_1754 a răspuns:

Miroase urat daca nu-l speli.

| RoxyAngel a răspuns:

Daca nu-i faci baie miroase urat, dar daca il speli nu ai probleme, stiu din propria experienta.