| ady_4274 a întrebat:

Imi doresc un pitbull ce sa fac, parinti mei spun ca ie periculos sa-mi iau un husky sau samoyed dar vreau ceva sa nu imi fie frica in casa, pe strada ca ma musca un caine sau sa fuga cand latra alt caine la el ceva nemaivazut pls ajutati-ma cu un sfat

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dintre cei mai inteligenţi câini sunt cei din rasa ciobănesc german. Am avut şi eu unul, a fost extraordinar de inteligent şi curajos. Cu pitbullii treaba e mai complicată, pentru că nu poţi fi niciodată sigur cum reacţionează, în special dacă sunt copii mici în jur. Husky sunt şi ei nişte câini deosebiţi, dar au nevoie de multă atenţie şi spaţiu. Fără multă mişcare au probleme.

| pitbullromania a răspuns (pentru Arthur):

Arthur nu mai vorbi prostii din cauza unor prosti ca tine s-a stricat reputatia acestor rase Pitbullul sunt poate cei mai buni caini si mai inteligenti un pitbull poate fii cainele ideal daca stii cum sa il educi si ii oferi multa dragoste asa ca taci, pitbullul iubeste copii si niciodata nu se va da la copii mai ales daca face parte din familie

| Razvyh a răspuns:

Un Pitbull este periculos doar daca nu il educi cand trebuie si il lasi sa faca orice vrea el.Eu zic sa i5ti iei un pitbull daca asta vrei pentru ca daca vrei sa nu te temi de el du-l pana la veterinar urmeaza sfaturile veterinarului si daca vrei poti sa-l duci la cateva ore de dresaj si nu vei mai avea probleme cu el. (funda?big grin)

| hottweet a răspuns:

Voi ii spuneti ca un husky ar fi nemaipomenit, dar i-ati spus si cat are de muncit? Cati dinti trebuie sa suporte? Incapatanare? etc.

| mary_5801 a răspuns:

Cand eram in romania, eu am avut un husky si m-am inteles nemaipomenit cu el.

| mariomario a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un husky siberian, n-o sa regreti eu am si vreau sa-mi mai ieu inca unul, sunt cei mai inteligenti caini posobili.sunt nemaipomeniti, sincer iti spun ca daca iti iei un husky n-o sa regreti, bine ar fi sa-l iei de mic si sal cresti tu, bye

| xXGeo98Xx a răspuns:

Un pitbull e iedal spune-le parintilor tai ca nu are de ce sa se ingrijoreze, cainele daca va simti ca il iubeste isi va da viata pentru familia ta la fel daca vede ca ti mult la el el te va iubi, dar ca ii trebuie un dresaj sa ii scoti agresivitatea si sa te impui in fata lui sa ii arati ca tu esti sefu de exemplu ii pui bolu de mancare la 1 m de el si nu il lasi sa manance pana nu il lasi tu sa vada ca tu esti seful.