| adriana1991 a întrebat:

Daca un baiat are mai multe prietene decat prieteni
si femeile ii spun toate probleme lor si se spune ca e bland acest lucru are legatura cu orientarea sexuala?

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu exista o regula, pentru ca pe de o parte e posibil sa fie homosexual si sa fie prieten cu fetele pentru ca e si el "una dintre ele"...dar pe de alta parte poate sa fie un mare iubitor de femei si fiind foarte inteligent, stie ca asta e reteta perfecta pentru a avea parte de multe "optiuni". Asta e chiar un mare talent si nu multor barbati le iese. Noi barbatii ne petrecem adolescenta si tineretea adunandu-ne in "haite", dar nu pentru ca ne place compania altor barbati, ci pentru ca ne gandim ca prin puterea grupului, poate deveni mai usor sa intri in contact cu sexul opus. Ce crezi ca fac barbatii cand se aduna intre ei? Iti spun eu, peste 90% dintre conversatii sunt despre femei. happy
Ei bine, un barbat care nu are nevoie de "haita" ca sa "vaneze", pentru ca el poate ajunge sa fie inconjurat de femei prin forte proprii, se poate spune ca s-a nascut cu un dar. happy

| stef87 a răspuns:

Procentul femeilor/ barbatilor din viata noastra poate fi influentat de orientare, dar in ambele sensuri in functie de temperament, de mediul in care a crescut si s-a dezvoltat, de mediul in care lucreaza si cat de interesat/a este de domeniul sexual.

Ma tem ca nu se poate face o legatura directa, sunt mai multe variabile. Poate sa fie hetero si sa fi avut o copilarie mai aspra, fara afectiune, prin urmare ca e normal sa caute afectiune, sa doreasca interactiune de orice tip cu fetele de orice varsta, e acea foame de a recupera ce nu a avut copilul din el.

| Violleta2022 a răspuns:

In majoritatea cazurilor, da!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
In general fetele se imprietenesc mai profund cu baietii decat cu alte fete, pentru ca nu exista concurenta intre ei.

| Goete a răspuns:

Intreaba-l daca e gay sau da-te putin la el si iti vei da seama

| Crackman a răspuns:

Ei bine ala este o femeie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bărbat poate lucra cu multe femei și să nu lucreze cu nici un bărbat.

| Arthurart231 a răspuns:

Nu. de ce ai crede asta?

| Apocalip a răspuns:

Nu neaparat. Poate fi caracterul lui mai feminizat si atrage astfel de energie mai degraba in jurul lui. E clar ca nu reprezinta o prezenta alpha persoana in cauza