| Rose_2860 a întrebat:

Daca un baiat te jigneste frecvent, te iubeste?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Un băiat care iubeşte nu ''... te jigneste frecvent'', îşi va respecta iubita sau iubirea dintre ''el şi (o) ea''.

PS - A JIGNÍ ~ésc tranz. (persoane) 1) A înjosi prin vorbe sau purtare nedemnă; a ofensa; a insulta. 2) înv. A face să suporte un prejudiciu
http://dictionare.edu.ro/definitie/jigni

36 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Aha, precis tine la tine ca la ochii din cap! Esti totul pentru. el e clar! laughing

| catthshshshs a răspuns:

Nu te iubeste, degeaba te amagesti tu. Cel mai bine este sa va despartiti, mai rau iti vei face.

| SweetCandy a răspuns:

Nu, daca iubesti pe cineva nu-l faci sa sufere straight face depinde si ce varsta are big grinbig grinbig grin

| Rukhsandra a răspuns:

Daca te iubeste nu poate sa-ti vorbeasca urat, sa te jigneasca sau sa te injure...
Cand iubesti pe cineva i vorbesti frumos, te porti frumos cu persoana respectivawinking nu te comporti cu ea ca cu ultimul om happy

| shtephie a răspuns:

Bineinteles ca NU!

| madalicious a răspuns:

Din contra, se preface ca te iubeste. Chestia cu jignirile tine doar in cazul copiilor de 9-12 ani, ca atunci nu au prea multa minte, si reactioneaza cu jigniri, impingeri, injuraturi, palme, etc.

| Hombre a răspuns:

Te iubeste pe dracu' daca ai asa ceva scapa de el.

| alone a răspuns:

Nu nici vb d asa ceva laughing... poti sa zici ca t place daca t tot tachineaza da asta nu anseamna ca t iub

| Dan a răspuns:

Nu prea cred, tine de firea omului, dar depinde si de tine cum il intelegi. Noroc sa ai!

| Ángel_8890 a răspuns:

Pai depinde daca te jigneste intr-un mod mai diferit, poate te iubeste. Dar atunci cind iubesti nu faci astfel de glume sau jigniri.Deoarece persoana data nu te respecta, fiecare persoana isi demonstreaza iubirea fata de o fata.Si sunt mai multe moduri, la baieti sunt prezente aceste momente dar nici nu putem sa vb depre lucrul ca te iubeste. El nu stie cum sa iti demonstreze, dar atunci cind te jigneste frecvent pune-ti intrebarea, de ce? deoarece evident nici nu stii raspunsul, deoarece el singur nu coenstentizeaza ce face. Dar sincer eu cred ca la un baiat nu este comportamentul de baiat indragostit. Din potriva va vb cu tine mai frumos isi va schimba atitudinea fata de tine. Dar nu astfel...

| cristina a răspuns:

In primul rand iubirea se bazeaza pe respect
ti-o zic din proprie experienta. da exista posibilitatea de a te iubi dar nu stie sa-ti arate lucrul asta si nu-si va da seama prea curand. decat atunci cand nu veti mai fi impreuna isi va da seama ce a pierdut. asa sunt baietii daca injura si jignesc se cred cocosi se cred mai superiori. dar tu ar trebui sa te impui nu-i mai da voie sa te jigneasca spune-i clar daca ma iubesti cu adevarat nu cred ca ar fi trebuit sa se ajunga pana aici. nu mi se pare ceva normal sa ma jignesti daca spui ca ma iubesti.si chestii de genu asta ca sa-l faci sa se simta ca nu e chiar deloc frumos din partea lui si ca in primul rand o fata ar trebui respectata.
succes
merit fundita?
pupic:*

| marla a răspuns:

Daca-i din clasele primare, da! te place! big grin
daca ii mai mare, nu te place

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Daaa te iubeste maximlaughing... dupa parerea ta si daca ti-ar da un pumn tot iubire ar fi nulaughing? nu va mai lasati mai fetelor umilite de toti taranii ca e pacat de tineretea voastra.eu nu am permis nimanui sa ma jigneasca.chiar si la nervi. i-am zis da-te frate cu capu de pereti dar pe mine ma respecti daca nu du-te dracu.asa ca ai putina demnitate in tine si actioneaza.nu am vrut sa fiu dura dar sunt atatea fete care accepta sa fie umilite de dragul unor asemenea specimene.

| Deeiu a răspuns:

Nuhappy
Poate doar sa faca glumitze, da' la care sa razi si tuhappy
Daca te jingeste si te face sa te simti prost, nu, nu cred ca simte ceva pentru tine...
Trimite-i tipului respectiv cate un zambet(nu des, doar cand va intalniti privirile), daca-ti raspunde cu aceeasi moneda inseamna ca da, te place, nu neaparat ca te iubeste.
Nu incurca IUBIREA cu PLACUTU'!
Take care!kiss

| adi a răspuns:

Nu cred ca isi poate manifesta iubirea astfel...

Răspuns utilizator avertizat
| uningermik a răspuns:

Pai daca te iubeste parerea mea se poarta frumos cu u nu te jigneste... Dar daca te jigneste cred ca nu simte nimic pentru tine.Parerea mea...

| MrBlueEnergy a răspuns:

Parerea mea este ca da, dar nu forte jignitor

| MaDaMadalina18 a răspuns:

Depinde: daca de ex iti zoce "prostuto" in joaca sau in gluma, ar merge, dar daca te jigneste in alt fel sau mod,, nu e de bine, eu una zic sa nu ii permiti sa te jigneasca.sad

| wdsasd a răspuns:

Tare de totrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| FeTTiza a răspuns:

In aceeasi situatie eram si eu, l-am lasat in pace si gatahappysi acum cred ca ma placebig grin

| mk900 a răspuns:

E exact problema mea. Bine eu nu mi-am jignit iubita, dar i-am spus unele chestii fatale: "am terminat-o cu tine" si de-astea. Dar eu zic ca daca se zbate si chiar daca te jigneste, o face pentru ca ii pasa, dar la fel ca mine, nu stie sa se controleze. Fa-l sa realizeze ce prostie face atunci cand te jigneste. Totusi mai e o latura: poate nu te respecta cu adevarat si daca e asa, nu e deloc ok. Una e sa jignesti si alta e sa spui chestii la nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste te adora...mai ales daca te baga cu capul in toaleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai...
''Baieti, cand un baiat jura pe el ca nu a facut un anumit lucru, ce inseamna? Inseamna ca chiar nu l-a facut sau e posibil sa-l fi facut si sa incerce sa ma convinga ca nu l-a facut? Ce inseamna acest jurat pe propria persoana, are vreo importanta pentru voi acest lucru? Ati jura pe voi stramb?

Daca prietenul jura pe el ca nu m-a inselat, ar trebui sa il cred?

Daca iubitul meu cu care sunt de 4 ani a jurat pe el ca nu m-a inselat, ar trebui sa il cred? Tinand cont ca l-am prins odata cu minciuna, dar nu la inselat, la altceva si ca in rest spune ca ma iubeste, insa are momente cand se poarta mai aiurea.

De ce se enerveaza prietenul meu cand ii zic ca minte si ca nu il cred? Asta poate fi un semn ca chiar minte?''

Astea-s intrebari puse de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur esti proasta cu crengi... crezi ca te iubesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un baiat isi iubeste iubita cu adevarat no so jigneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna cind un baiat te respecta vorbeste frumos...eu chiar si l-am visat de 2 ori ce inseamn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil, dar se poate sa te si urasca