| Jonnymiksa a întrebat:

Dar merită oare iubita după trădare a doua şansă?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Asta numai tu stii.
Din perspectiva mea un om ce a inselat sau tradat daca mai are o urma de demnitate si caracter pleaca singur si isi vede de drum.
Acuma daca ea s-a intors si tu o ierti e fix problema ta.Dar gandeste-te ca o sa trebuiasca sa iti asumi faptul ca e nevoie sa iti scoti din cap ca a facut asta, sa nu ii scoti ochii mereu pe tema asta, sa nu faci acelasi lucru ca sa te razbuni asta in caz ca mai vrei o relatie serioasa.Si nu stiu daca poti sau o sa iti fie usor.

17 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ți-am mai spus, dacă face sex cu alți bărbați nu se numește că te înșală, se numește job.

| SilentRain a răspuns:

Nu,daca te iubea nu te trada, nu exista scuze sau motive

| OldSoul a răspuns:

Daca te-a inselat nu merita o a-2-a sansa.
O a-2-a sansa in aceasta situatie, e o a-2-a sansa de a te insela, si, mai devreme sau mai tarziu, se va intampla.

| Hammurabi a răspuns:

N-are nici o importanță dacă merită sau nu a doua șansă pentru că oricum n-ar avea nici un rost să continuați.
Dacă te-a înșelat ori e "parașută" ori nu te ridici la așteptările ei și atunci caută în altă parte ceea ce-i lipsește.
Și ambele sunt ireparabile. Deci...

| alina2k18 a răspuns:

Bineinteles!

| Emma30555 a răspuns:

A doua șansă poți sa o dai, dar depinde de persoana, dacă chiar regreta și dacă simți ca te va iubi

| HazelEyes77 a răspuns:

Asta ramane la aprecierea ta se intelege. Noi suntem subiectivi si fiecare vede lucrurile din perspectiva lui dar evident numai tu stii cum stau lucrurile intre voi si poti sa ti raspunzi la intrebarea daca merita a doua sansa sau nu. Si daca esti capabil sa stergi totul cu buretele si s o iei de la capat fara resentimente si suspiciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã vrei tu da, dar meritã o pedeapsã, tu alegi ce sa-i faci smug daca nu acceptã nu ii mai dai nici o sansã.

| Doja a răspuns:

Femeile au foarte multe optiuni in viata. Ele sunt curtate mereu. Pana la 40-45 de ani inca vor umbla barbati dupa fundul lor.

Daca a cedat o data sunt sanse foarte mari sa o faca si a doua si a 3-a, si a n-a oara.

| Romanul86 a răspuns:

A doua poate merită dar a treia în nici un caz.

| asdf2kpower a răspuns:

Nu. Treci peste. Cauta alta. Sunt milioane de bunaciuni singure pe lumea asta, cu mult peste gagica-ta.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Niciodată-n viața! Dacă a făcut odată o va mai face și a mia oară pentru ca știe ca o ierți și ca vei trece peste de fiecare data.

| Rux2000 a răspuns:

Eu spun ca da, daca nu te-ar iubi nu s-ar mai întoarce. Daca prietenul meu m-ar insela l-aș ierta sincer iti spun. In general înșeli cand esti într-un moment de rătăcire, confuzie, tristețe, singurătate. Nu gândesti pe atunci la consecințe la viitor la nimic, vrei doar atentie si sa fi fericita atunci 10 minute atât. Nu trebuie sa fii "pedepsit" ci ajutat sa intelegi ca nu a fost bine ce ai facut, ca ai gresit si ca trebuie sa îndrepți lucrurile. Atunci cand iubita înșeală trebuie sa vorbiți sa o intrebi ce a impins'o sa faca asta nu sa o judeci sa o respingi. Dar in acelasi moment trebuie sa iti asumi "iertarea" nu sa ii amintești mereu de aceea greșeală. Pur si simplu dai uitari si incerci sa o faci fericita in cat sa nu mai aiba nevoie de atentie din partea unui alt barbat

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Eu cred în a doua şansă. Totuşi, este important şi ce a făcut ca să ajungă în situația asta, dar nu uita, niciodată nu acorda mai mult de două sanse, indiferent de situație...

| elaventurero a răspuns:

Clar nu... Dupa prima greseala de acest gen te amagesti ca lucrurile nu se vor repeta, ca totul va fi roz, ba chiar frumos si mai ales ALTFEL. Invoci maturitatea atinsa intre timp.
NASPA! Pentru ca nu va fi altfel. Pentru ca persoana aia nu s-a schimbat, nu a evoluat intre timp si poti sa faci deja pariu ca iti va face fix ce ti-a facut si data trecuta. Ala e patternul in care traieste. Nu stie altfel.
Mergi in viitor fãrã scrupule. De asemenea perioadele cand esti singur/a au frumusetea lor, poti analiza totul la rece si calm.
Pe mine mai degraba mã motiveaza astfel de situatii. Nu cred ca exista a doua sansa in iubire. Alege CUminte! Fundã?

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Daca o iubesti, Da!