| ĄŇÐİ a întrebat:

Dati-mi niste statusuri despre viata, fericire, dragoste, frumusete si tritete cat mai repede posibil. happy

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

~Va veni timpul cand o sa vorbim din nou,eu o sa rad si tie o sa iti para rau.

~Cand am fost cu tine m-am simtit bine,acum ca ai plecat ma simt minunat.

~Cand mai avut,nu m-ai vrut.Iar acum ca nu ma ai,ma vrei.

~Eu nu sunt rea,sunt ca tine.

~Ma uit la el si nu imi pasa. Poate ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa ma iubeasca.

~Fata de ceilalti esti mai aparte,si iti voi intinde mana,doar ca sa te dau la o parte.

~Are impresia ca eu stau sa il astept, dar de fapt eu ma indepartez incet.Se uita atent,ma priveste cu regret,asupra mea nu mai are nici un efect.

~Unii pot sa uite ce ai facut pentru ei,ce le-ai spus,dar niciodata nu ce i-am facut sa simte.

~De cate ori ma vei privi cu atat ura si manie iti voi zambi cu simpatie.

~Afla ca zambesc si fara tine.

~Iubeste-ma,uraste-ma! In ambele cazuri iti e gandul la mine.

~Sunt genul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine,

~Si pot isa tipi ca nu te aud,si poti sa plangi ca nu te vad! Si poti sa pleci ca nu te caut,si poti sa faci ce vrei ca nu imi pasa.

~Sunt rare momentele de pus in rama,si uite ca viata nu are maini,dar tot iti da cate o palma.

~Mereu vei cauta la o alta EA,ceea ce adorai la mine candva.

~Ai vrea sa plang dupa tine? Nu ai sanse.

~Am intrebari de pus,raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oamnei de uitat.

~Iubeste-o nu imi pasa. Pastreaz-o de tot.Iar pe mine cand ma privesti sa te lingi pe bot.

Atata am avut in minte.:*

6 răspunsuri:
| SmileSiAtat a răspuns:

1.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist
2.Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
3.Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indiferent constient ca fiecare hop e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!
4. Orice femeie are langa ea baiatul pe care si`l doreste, dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul ce toate si`l doresc
5. Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme!
6.Mandria ti-a ramas cea mai mare avere.Zambeste in fata raului si nu va avea nicio putere.
7. Zambeste chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.
8. Lumea asta te distruge,te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare.
9. Sa te intorc inapoi n`am sa te rog.Mai bine sufar si plang o viata`ntreaga si blestem ca de tot praful sa se aleaga.
10. Si va plange ne`ncetat, dorindu`si sa fi uitat. Leganandu`i durerea o stea, o mangaie cu raza sa.
11.Eu sunt aeru` si vantu`,tu esti ceru` si pamantu`, eu sunt dragostea curata, tu iubirea adevarata.
12. Gata.Stop-stop.Nu vreau sa ma fure altu`, fura`ma tu ca`i mai bine si ca si mi`emi convine.
13. Lumea spune ca nu poti zbura, e o minciuna nu crede in ea.
14. Stiu ca vreau iluzii dar nu conteaza, sunt fericita si asta e tot ce conteaza.
15. Dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fii doar ce vrei tu sa fii.

Daca mai vrei da Add la: pisi_thaw si iti mai daubig grin

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Miky_1180 a răspuns:

1) ♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

2) ♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

3) ♥In fiecare moment am ras sau am plans, mi-e indiferent constient ca fiecare hop...e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

4)Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "

5)starTotul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

6) ♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

7)♥Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

8)♥ "Sh Va Plange Neincetat, dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:

| GigiMda a răspuns:

Aici gasesti o lista intreaga de statusuri despre viata si nu numai;)
http://statusbun.com/? LG=ro&cat=3