| RoxanaR1994 a întrebat:

Dati-mi un sfat va rog! de vreo 2 luni vb pe fb cu un barbat care are 32 de ani. prima oara cand m-am intalnit cu el, am simtit ca am cu cine comunica, ca are cine sa ma inteleaga. am tot vb pe fb si mi-a dat nr lui ca sa ii dau un apel. ne-am vazut in acea zi in fatablocului si am stat de vorba in masina vreo 15 min. mi-a dat un pupic pe gura, a spus ca asta isi dorea cel mai mult. l-am intrebat de ce vine la mine si vrea sa se intalneasca cu mine daca tot are acasa pe cineva dar mi-a spus ca nu e adevarat ca au ramas doar prieteni si atat in rest nu mai merge nimic intre ei. nu are copii, nu este nici insurat. poate ca nu e bine, dar m-am atasat oarecum de el. imi place ca este matur, langa el ma simt bine, inteleasa. ce sa fac? cum sa ii zic ca m-am atasat de el si nu stiu.aseara mi-a zis ca vrea sa ma sarute, mi-a zis ca ar vrea sa ii rapesc mai mult timp. cum sa ii explic ca nu ma pot juca asa ca nu vreau sa sufar mai tz. maine e ziua lui de nume si ma gandeam sa ii scriu o felicitare de la multi ani. ce sa fac? e bine asa? eu as vrea sa ii spun azi dar nu stiu cum sa ii explic ca nu vreau sa sufar si sa fie mai mult si pe urma sa imi para rau. sa-i zic eu ca vreau sa ne vedem? am inteles ca si meseria ii ocupa destul de mult timp (este politai). cum sa fac? ajutati-am va rog cu un sfat. va rog

3 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Draga mea, daca nu ma insel, tu esti minora, nu?! Daca el e politist, cum se poate incurca cu o fata atat de tanara?! Eu zic sa-ti vezi de viata ta in continuare, fara el sa nu plangi mai tarziu! La 32 de ani nu are pe nimeni?! Hmmm... Asta e ceva suspect! Nu trebuie sa ai incredere in orice barbat care iti zice ca esti frumoasa sau mai stiu eu ce! Gandeste-te bine daca merita sa fii cu el si daca stie sa te aprecieze, sau doar vrea sa se culce cu tine! Mult succes!

| saku970 a răspuns:

Spune-i ca iti doresti o relatie serioasa si daca este asa de matur cum il consideri tu atunci va fi de acord, dar acum intervine intrebare :Ce te face sa crezi ca nu este serios in privinta ta?
Oricum cati ani ai tu? Ca sa nu uitam ca o relatie adevarata inseamna casatorie, dupa ceva timp da dar daca tu esti mult mai mica ca el asta, In primul rand ar insemna ca el se va casatori pe la 40 de ani,si In al doilea rand el o sa se faca batran la un moment dat,iar tu o sa fii in continuare tanara si o sa te simti ciudat sa te saruti cu el tu fata tanara cu un mosulet cu par alb( ma refer cand sunteti in parc sau cam asa ceva,sa va vada cineva) pe deasupra el poate muri mai devreme ca tine,oricum daca esti in stare sa accepti aceste consecinte,atunci chiar trebuie sa il convingi ca vrei o relatie stabila, serioasa.
Dar daca acele consecinte ti se par absurde atunci tu decat ai nevoie de el, nu il iubesti, dar cum am si zis trebuia sa ne zici si noua ce varsta ai...
Oricum SUCCES!

| tibimania a răspuns:

Pedofil rau tipu asta.A ajuns militian pe pile