| sasha a întrebat:

Datorita raspunsurilor voastre la intrebarea mea anterioara m-am hotarat si vreau sa incerc si eu insa nu stiu cum sa ii cer asta prietenei mele? daca ea nu e de acord cu asa ceva si o sa o jignesc sau mno ma rog se va supara mentionez ca nu am decat 2 saptamani de cand sunt cu ea, ca sa faci sex oral trebuie sa existe ineaparat iubire? ( intreb asta caci mi s-a spus ca daca iubesti o persoana faci orice ca sa se simta bine) trebuiebuie sa ii intorc serviciile? am facut sex cu ea insa nu o avut nici o tentativa de sex oral sper sa nu fie o fata cuminte happy pentru ca eu chiar vreau sa incerc

Răspuns Câştigător
| adya77 a răspuns:

Ai putea sa ii propui asta sub forma unui joc erotic...atunci poate nu s-ar simtii jicnita.

9 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

happy Interesanta schimbare de pozitie.
Unei femei nu ii ceri niciodata sa faca sex oral (cu exceptia celor pe care le platesti), cel putin in prima faza. Dupa ce relatia ajunge undeva departe poti sa-i spui orice, sa folosesti si un limbaj "vulgar" dar toate cu o limita si insotit de umor.Si trebuie sa va cunoasteti bine si sa va permiteti orice reciproc. Orice femeie are o latura mai... si nu o deranjeaza, chiar ii face placere, daca i-o scoti in evidenta si va bucurati impreuna de ea.Cu cine isi inseala barbatii femeile, cu fete "cuminti"?!happy Asa ca ea sta mai relaxata daca intelegi ca in ea gasesti orice iti doresti.
Nu e neaparat nevoie de iubire pentru a face sex oral.In sensul ca nu trebuie sa astepti sa treaca nu stiu cat timp ci doar sa stii ca vrei sa tina ceva timp relatia respectiva.
La inceput in orice caz nu astepti sa fie ea prima care face asa ceva.Nu o sa faca.Sunt exceptii dar putine si ar fi facut din prima zi daca era una dintre ele.Trebuie sa o faci tu primul si sa nu astepti sa-ti intoarca "favorul" imediat.Cand o sa o faci sa simta cu adevarat placerea o sa faca si ea.Trebuie sa ai rabdare si sa nu o faci asteptand sa-ti intoarca "favorul" ci pentru a-i oferi placere.Altfel degeaba o faci.Cat ar fi de fraiera o femeie simte cum si de ce o faci.happy
Fete cuminti?!happy Toti credeam ca exista Mos Craciun.Mai crede cineva?! happy Exista insa posibilitatea ca ea sa aiba unele retineri si chiar sa refuze categoric cand incerci sa faci.Nu spui, faci.Asta din cauza educatiei stricte, fosti parteneri si altele. Unele sunt de-a dreptul timorate si strang picioarele(asta nu inseamna ca nu isi doresc). Nu trebuie sa o iei ca pe un refuz categoric si sa perseverezi, incercand de mai multe ori, mergand din ce in ce mai departe. Daca dupa cateva tentative continua la fel, ii departezi cu forta picioarele si incepi. Dupa un minut ii trece si uita de toate motivele care o opreau...happy

soothe
| soothe a răspuns:

Chestiile acestea vin, mai mult decat se calculeaza dinainte. Lucrurile de genul acesta se ofera daca sunt intrunite anumite conditii. Gandeste-te ca daca i-o ceri, prietena ta ti-ar putea indeplini dorinta, insa poate i s-ar face greata si te-ar parasi la scurt timp. Lasa totul sa se intample cand si cum trebuie. si daca trebuie.

| Silviu591 a răspuns:

Nah. oricum se vede ca nu`ti iubesti partenera.ca unul care ar iubi`o ar spune "am facut dragoste cu ea" nu sex rolling eyes

si nah.nu prea cred ca o sa vrea daca te iubeste cum o "iubesti" si tu pe ea... oricum.incercarea moarte n`are. fa`i tu.si daca i`a placut.si ii spui daca vrea sa-ti faca si ea tie ce i`ai facut tu ei

| kristinutza a răspuns:

Nu cared ca trebuie sa ii propui, ea daca va dori si singura iti va da de intseles.Eu spre exemplu ma-si simti ff jignita si umilita, dar ma rog totsi suntem diferiti

| Mara_1046 a răspuns:

@ silviu95: poti la fel de bine sa faci si sex atunci cand iti iubesti partenerul/partenera.
Cand exista iubire poti face dragoste, poti face sex, poti face sex oral...si orice alt tip de sex vrei.
Sasha, comunicarea este cheia. Spune ce ti-ar placea si ce ti-ai dori. De unde stii ca nu vrea si ea asta, doar ii e greu sa aduca acest subiect in discutie? Nu ai nimic de pierdut, doar de castigat!

| Mara_1046 a răspuns:

Eu vorbeam despre COMUNICARE! se pare ca nimeni nu mai stie ce inseamna asta in ziua de astazi.
Nu trebuie sa ceri din prima, sa faci ceva imperativ din chestia asta, poti sa discuti cu fata, sa vezi ce parere are despre sexul oral. Astfel vei sti pe ce drum sa mergi si cum sa abordezi problema.
In rest sunt de acord cu Identitate, in legatura cu primul pas (sexul oral) pe care ar trebui sa-l faci tu. Nu-ti va rezista!winking Asta daca intr-adevar este fata potrivita dorintelor tale. Nu zic sa o judeci prin prisma acestui fapt, nu spun ca e rea sau nepotrivita daca nu vrea sa auda despre sex oral, eu ma refer la fata si activitatile pe care ti le doresti in pat...
Oricum, sfatul meu e sa incerci!

| nuku a răspuns:

Incearca pozitia 69 si demareaza tu pana cand se prinde ea ce are de facut
fi limbut si apoi vezi daca merge examenul oral
vezi sa nu risti sa pici si la scris ca la oral esti slab rau de tot

| ursuletzdiana a răspuns:

Mai sasha... nu conteaza daca e fetita cuminte! sa stii ca uneori fetele cumintzi pot fii niste bestii laughing! sfatul meu e sa o iei incet! si dupa parerea mea cred ca o sa trebuieasca sa ai intorci serviciiledar ma rog.depinde de fata! bafta ma! si.cam atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu`i fata cuminte daca dupa 2 saptamani deja...