| CrisStTinaA a întrebat:

Dau funda cui ma ajuta :*. am o tema la romana... Scoateti in evidenta rolul pe care la avut Cazania lui Varlaam in epoca, pornind de la fragmentul urmator:

"varlaam a lasat toata invatatura cata o stia si o putea sti si a vorbit pe intelesul teranilor sai.De aici...
(Nicolae Iorga, Istoria literaturii romanesti. Introducere sintetica )

Multumesccccccc :* ~!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cazania lui Varlaam? Nu cumva ești clasa a XI-a?
Pune-ți mintea la contribuție, căci nu te va ajuta nimeni atunci când va trebui să dai BAC-ul!
Solicitați temele pe site-uri de socializare, copiați comentarii și compuneri de pe site-uri cu referate, și vă plângeți că nu luați examenul de bacalaureat!

| Couragebv a răspuns:

Pune capul la muncastraight face