| pinky_8330 a întrebat:

DAU FUNDA, DAU FUNDA, DAU FUNDA [intrebarea este doar pentru fete]

Pls.crying am mare nevoie de ajutor maine este Revelionul si eu il fac cu multi prieteni acasa la un baiat, numai ca mi-a venit menstruatiastraight facesadcryingX-( chiar azi.si nu mai am chef de nimic.nu stiu ce sa mai fac mi-a pierit tot cheful.acum nu pot sa mai ma imbrac cum vroiam.sau sa dansez oh go on nu mai vr sa ma duc.sad
le-am spus prietenelor toata faza si au zis ca daca nu vin nu mai vb cu ele ca trebuie sa le spun de prima data. dar de unde sa stiu eu ca imi vine chiar azisad
Am mai dai si 1 milion., faza e ca vine si baiatul pe care il plac si aveam mai multe planurisad. nu la ce va ganditilaughing
Acum nu mai pot sa fac nimic.crying. o sa ma duc sa nu se supere pe mine dar nu am nici un chef ma simt super "naspa"
Nici nu stiu cu ce sa ma mai imbrac.Va rog dati`mi niste sfaturi. oriece ma ajuta acum VA ROG MULTcrying( DAU FUNDAAAAAA si VOTURI

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu am ciclu (chiar azi mi-a venit la pachet cu niste dureri groaznice) dar asta nu ma impiedica sa fiu alaturi de prietenii mei si sa ma simt bine. Gandeste-te ca revelionul este odata pe an. E drept ca nu o sa mai dansez asa mult, dar totusi thinking Te sfatuiesc sa te imbraci cu ceva larg inchis la culoare, de exemplu niste pantaloni mai larguti negri si o bluza mai speciala. Baiatul ala nu o sa iti observe problema, stai linistita :*.

13 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Stai linistita ca iti va trece starea asta. Nu trebuie decat sa te mai duci din cand in cand la baie sa schimbi tamponul sa nu cumva sa te patezi. Nu te impiedica nimic sa dansezi, sa te simti bine si sa pui planul in aplicare.

| simiiii a răspuns:

Hmm foarte naspa.saracutza de tine thinking pai eu te-as sfatui sa iti iei o pereche de blugi negri sau colantzi.si in sus o bluzitza cevabatting eyelashes nu stiu dar eu in locul tau m-as imbraca in ceva comod mai ales ca esti pe Stop. ia`ti cateva absorbante la tine pentru orice eventoalitate.si incearca sa zambestihee hee sper ca te-am ajutat cat de cat happy:* pupiki` ai grija de tinehappy

| valThina a răspuns:

Poti sa te imbraci cu ce vrei si poti sa folosesti ob-uri si nimeni nu va observa.ar fi bine s aiti pui si un protejslip sa nu ai vreo surpriza si la fiecare ora (daca iti curge mai mult) sa t verifici si sa il schimbi.stai dfara grija ca nu t va dezvirgina cum zic alte fete.:d
eu una asa as face si nici macar prietenu meu nu ar observa
distractie placuta happy si un an nou fericit

| sunset a răspuns:

In locul tau as incerca sa suport toata durerea. Asta e.
Incearca sa iti controlezi durerea.Relaxeaza-te, sau cand e nevoie, strange din dinti.
Numai bine, altceva nu pot sa iti zic.

| SEXobeat a răspuns:

Pai poti sa iti iei niste pantoloni din saten negri sau coloare inchisa [pentru problema ta] si in partea de sus o bluzita ceva ma sexy transparenta, un maiou mai decoltat, o bluza cu un umar afara

ps :si eu am aceeadi problema cu menstruatia exact azi

Bafta funda?

| zuzu_8584 a răspuns:

In primul rand DACA vine BAIATU PE CARE IL PLACI DUTEEE! ce mai astepti laughing ok uiti de tot cei rau si sigur o sa te distrezi.
1. Cu ce vroiai sa te inbraci...|?
2. iti iei niste blugi NEGRII.
3. o bluza sau un top ce vrei mai sexy
4. daca o sa fie baiatul pe care il placi o sa ai multi fluturasi in stomac
5. te sfatuiesc cati iei un plic sau geanta in cere sa ai 1-2 tampoane ca sa fii sigura
6. poti sa-ti iei si tocuri daca vrei,
7. distractie placutawinking

| Dεεαღ a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu inseamna ca nu mai trebuie sa te distrezi important e ca esti alaturi de prietenii tai si de baiatul pe care-l placi si indiferent cu ce te vei imbraca la fel de frumoasa vei fi :*

| CristineDelaruss a răspuns:

EXACT ACEEASI POVESTE SIA ICIcrying
eu mergeam cu prietenul crying(
pai, eu zis ca in fiecare juma de ora, du-te si verificate, ia-ti pantaloni negri si don't worry.

| adictedtoyou a răspuns:

Pai nu vad de ce nu te-ai putea imbraca asa cum doresti, adica poti sa te imbraci si cu o rochita sau ceva mulat, si iti pui un OB si nu se va vedea nimic, cat despre partea cu dansul la fel, Ob daca este introdus corect si destul de adanc nu il vei simtii si nu te va incomoda in a dansa, (si asta o spun din proprie experienta, am purtat rochie mulat neagra si nu s-a vazut nimic) si nu iti face griji despre chestia cu "OB-ul dezvirgineaza " caci nu e asa, alege varianta OB ProComfort mini sau ProComfort light flow acestea fiind ft mici.Pentru dureri iti recomnad un Nurofen sau Ibuprofen, sau daca nu pur si simplu sa nu te gandesti la ele, caci prin autosugestie poti depasii durerea.Si cu atat mai mult daca vine si BAIATUL PE CARE IL PLACI nu rata ocazia de a participa la party Pwp:*

| Wanderer a răspuns:

Presupun ca nu mai vrei sa porti fusta sau rochie, deci poti sa porti o perechie de blugi negri, o pereche de pantofi cu toc ori ce culoare vrei si in functie de pantogi sa iti alegi o bluza potrivita. Ai putea sa incerci ceva cu o pereche de colanti si o bluza lunga (ai putea sa le faci sa arate mai special, mai de ocazie, adica sa nu atrate ca si cum ai iesi in parc la plimbare ). Si chiar daca tinutele nu sunt asa de speciale ai putea sa faci ceva special cu paarul sau sa pui niste accesorii cool care sa dea valoare tinutei.

| Sim95 a răspuns:

Pai ia Ibuprofen ianinte sa pleci dar ia-ti si la tine in caz te doare in timpul revelionului, ai putea sa imi i-ai o pereche decolanti cu o bluza scurta/lunga nu prea conteaza. Strange din dinti si incarca sa te distrezi cat iti permite problema. Mult noroc cu tipul care il placi :* si sa stii ca numai prietene nu se numesc fetele care se supara pe tine ca nu ai putea sa mergi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei draguta... eu iti sugerez ca nu-s degeaba acele tampoane si incerca sal il faci pe baiat superr fericit ca e ultim zi din an. ok faua ca doar nu-i asa grav.

| bomboniktadulcik a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa mergi sa incerci sa te distrezi pe cat posibil si ai putea sa te imbraci cu niste pantaloni negri luciosi stramti chiar daca esti pe stop poti sa te imbraci cu pantaloni stramti dar sa ai niste colantii pe dedesubt crede-ma eu asa am facut iar daca esti atenta nu o sa ai nici o problema iar in sus ai putea sa iti ei un tricou mai scurt stramt decoltat si sper sa arati suuuuuuuuper te pup si iti urez SUCCES dai fundita?