| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda si vot
Buna! va rog aveti rbdare. problema mea e mai.lunga...
Pai.Acum cateva luni m-am despartit de prietenul meu cu care am fost 3 luni si pe care l-am iubit foarte mult si inca il mai iubesc. I-am spus prietenei mele [cea mai buna] ca vreau sa ma impac cu el, si dupa 2 saptamani i-am vazut sarutandu-se.
Am vorbit cu ea despre asta si ea zis ceva de genu' "Nu ti-am spus ca sunt cu el fiindca nu vroiam sa te fac sa suferi!"
Nu mai sunt prietena cu ea. Ne-am certat foarte tare. Cu el nu am vorbit. si cred ca nici nu o sa vorbesc.
Faza e ca dupa ce m-am despartit de el, el mi-a zis ca daca ma razgandesc vreodata, si vreau sa ne impacam, raspunsl lui pentru mine va fi intotdeauna 'DA'!
Il iubesc foarte mult si mi se rupe sufletul cand ii vad impreuna!
Nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Din moment ce javra aia pe care o numesti prietena e cu alta javra pe care o numeai iubitul tau, nu merita!winking
Lasa'i in pacea lor si tu vezi'ti de drumwinking O sa gasesti baieti mult mai buni, care iti vor merita dragostea :X

6 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Prietena ta merita acelasi lucru care ti la facut si ea tie cel mai bine ii dai de inteles lui ca vreti sa va impacati si poate poate

| Nobodyy a răspuns:

Hei.Stiu ca o sa fie cam greu dar totusi.El cand a zis faza cu "raspunsul va fi mereu da" a vrut sa te impresioneze. Probabil nici el nu credea ce spune. Sunt mai multe variante.
1.Din moment ce nu ai mai vorbit cu el,"prietena" ta cea mai buna putea sa ii spuna tot felul de minciuni care sa il fi determinat pe el sa o sarute si sa fie cu ea. Ceea ce inseamna ca el inca tinea la tine dar a inlocuit dragostea cu furia.In cazul asta ar trebui sa vorbesti cu el.Ca si cum ati fi prieteni si incerci sa aduci vorba de sarutul lor.Si afli ce s-a intamplat.
2.El poate numai tine la tine si a incercat cu alta fata.Si probabil prietena ta stia acest lucru si a fost "umarul pe care putea plange" el. In acest caz daca il vrei inapoi incearca sa arati o aura de indiferenta cand esti in preajma lui. Faptul ca numai suferi sau cel putin numai ii arati lui si faptul ca numai ii dai atentie ii va rani orgoliul si il va face sa se intoarca la tine si sa iti "descopere toate secretele".
Oricum in ambele situati este clar ca "prietena ta cea mai buna" s-a dovedit a nu iti fi nici macar amica. Inca un sfat. Ai grija in cine iti pui incredere. Sper ca te-am ajutat. ~Yoni.

| Larisa a răspuns:

Daca il iubesti lupta pentru el! in dragoste si in razboi totul este permis, mai ales ca esti la varsta cu cei mai frumosi anihappyo zi faina

| deeea87 a răspuns:

Pai prima data ar trebui sa vezi daca ei sunt cu adevarat impreuna, si sa vb cu el serios si sa il intrebi daca tine la ea mai mult decat la tine. si sunt 2 variante:
1 Daca tine la ea mai mult decat la tine ar trebui sa o lasi balta si sa incerci sa eviti contactul cu ei/ea/el o perioada buna de timp
2 Daca tine la tine mai mult decat la ea, ar fi sanse sa fiti fericiti, dar tu sa ii pui niste conditii cum ar fi, sa nu se mai vada cu ea, sa fie mai atent cu tine, sa discutati fara scrupule problemele dintre voi, si daca vreodata ar avea alte ganduri cu vre`o alta fata ar face bine sa iti spuna inainte ca tu sa nu mai suferi asa mult.
SPer ca am fost de folos. Multa Bafta :*

| Melissa_7617 a răspuns:

Buna! deci am ales sa raspund la intrebarea ta pentru ca exact asta am patit si eu si o prietena. si acum imi dauseama cam cum se vad lucrurile din alta perspectiva. ceea ce ti-a facut prietena ta, dupa parerea mea e de neuitat. si de neiertat. plus ca sincer. un baiat nu se poate abtine. si acum serios si clar ca ea a fost de vina! daca mai vrei sa vorbim ia id meu: green_kidd3 sper ca te-am ajuat. :*

| Cosmanalina0998 a răspuns:

Tu trebuie sa o tratezi cu indiferenta pe "prietena " ta deoarece ti a facut un rau si in momentul in care tu te vei razgandi el poate avea pe altcineva si ti-a spus asta doar sa te afca sa suferi pentru a mai crede in el si in posibilitatea de a fi impreuna incearca sa l uiti si sa gasesti unu mai bun ...si in legatura cu "prietenaa" ta o consideram fara carcater si iese din asta ca nu tine la tine. ORicum tu fii tare si incearca sa treci peste moment! SuCces:X!