| HotDark a întrebat:

DAU FUNDITA cele mai bune rasp

Salut TPU! VREAU CAT MAI MULTE SFATURI VA ROG

Imi place de o fata si nu stiu ce sa mai cred / face, la scoala se uita dupa mine, afara se uita dupa mine, si am avut momentre foarte frumoase in preajma ei, ne-am privit in ochii, dar nu ne-am spus nimic. Eu find o fire putin mai timida nu am stiut ce sa fac in acel moment, ce trebuia sa fac? (eu doar i-am zambit si dupa i-am tras cu ochiul ). Mi-am luat inima in dinti si cum o plac foarte mult am mers si am intrebat-o daca am sanse la ea. DAR din pacate ea a spus ca nu am sanse dc? Am sentimenul acela ca nu o pot uita si as umbla dupa ia tot timpul, numai o clipa sa o am, si cred ca e si greseala mea ca am pus prea mult suflet. Ne cunoastem de cateva luni, afara stau cu ia in povesti, o fac sa rada (sunt foarte glumet), si alte chestii. Dar ce sa fac sa o pot cuceri? As vrea neaparat sa fiu cu ea. Apropo are 12 ani. Daca a spus ca nu am sanse la ea ce ziceti mai are ROST sa incerc sa o cuceresc? astazi am incercat sa o fac geloasa, adica o fata se tot uita la mine, am mers si m-am bagat in seama cu ea fata de fata care o plac, am povestit blabla desi ele se cunosc. dar ea nu stia cum sa se bage in vorba cu mine, oare chiar ii place de mine sau doar vrea sa faca misto? dc nu vrea sa imi dea nr. ei de telefon? Deci va rog din suflet cat mai multe sfaturi cum ar trebui sa procedez?, si nu faceti misto chiar am nev de ajutorul vostru, si nu imi ziceti dinalea : incearca sa ii cunosti prieteni, bla bla scuze ca va deranjez cu intrebarile mele stupide da chiar vreau sa fiu cu ea si nu stiu ce sa mai fac?

P. S. ii cunosc prieteni si ea pe ai mei :

Răspuns Câştigător
| rusuirina a răspuns:

Deci din cele pe care mi le-ai spus ea te palce dup parerea mea 100% dar nu vrea sa arate ori nu doreste sau crede ca e prea mica pentru a avea prieten, ori cineva i-a zis sa nu iti dea importanta! Tu nu ar trebui sa te mai bagi foarte mult in seama la ea, ci si sa incerci sa o ignori o vreme adic sa stai cu ea da un fel sa para ca de fapt nu te intereseaza de ea si atunci ai sa vezi ca o s ainceapa ea sa umble dupa tine! stiu lucrurile astea din experienta proprie! incearca, dar iti zic ca nu o sa dai gres! de fapt iti garantez! na bine o sa dureze ceva timp in jur de o saptamana si ceva 2 chiar! sper ca ti-am fost de folos!big grin

3 răspunsuri:
| KellyK13M a răspuns:

Vorbeste mai mult cu ea desi am auzit ca o faci sa rada... dupa ce ai spus sunt destule semne ca te place dar un semn important este daca rade cand este in pajma ta (adica daca rade fara sa se opreasca) si poate e si ea timida si nu are curaj sa iti dea numarul ei de telefon sau sau poate a zis ca nu ai sanse la ea tot din timiditate poti lua id-ul ei si sa vb cu ea pe mess si sa mai inceci sa o convingi sa iti dea nr. ei de tel.(nu insista prea rau, totusi.)
si sa stii ca chiar are rost sa incerci sa o cuceresti pentru ca nu se poarta urat cu tine sau nu iti zice mereu "esti doar un bun prieten pentru mine" sau "imi esti doar ca un frate " a da si nimic nu e stupid sa stii... asa e cu prima dragoste si eu sunt cam la fel...o sa imi incerc si eu norocu ma rog bafta!

| GanjaMan_1657 a răspuns:

Eu zic sa te duci cumperi o ciocolata de la magazin... ii dai cocolata o intrebi daca ii place daca zice da spune-i ca ea e mai dulce decat ciocolata pentru inceput laughing

| johnjohnyy_2100 a răspuns:

Fratele meu eu atat iti zic indiferenta omoara p oricine