| HotDark a întrebat:

DAU FUNDITA cele mai bune rasp. scuze ca mai pun 1 data intrebarea dar nu am primit decat 1 rasp si vreau mai multe

Salut TPU! VREAU CAT MAI MULTE SFATURI VA ROG

Imi place de o fata si nu stiu ce sa mai cred / face, la scoala se uita dupa mine, afara se uita dupa mine, si am avut momentre foarte frumoase in preajma ei, ne-am privit in ochii, dar nu ne-am spus nimic. Eu find o fire putin mai timida nu am stiut ce sa fac in acel moment, ce trebuia sa fac? (eu doar i-am zambit si dupa i-am tras cu ochiul ). Mi-am luat inima in dinti si cum o plac foarte mult am mers si am intrebat-o daca am sanse la ea. DAR din pacate ea a spus ca nu am sanse dc? Am sentimenul acela ca nu o pot uita si cred ca e si greseala mea ca am pus prea mult suflet. Ne cunoastem de cateva luni, afara stau cu ia in povesti, o fac sa rada (sunt foarte glumet), si alte chestii. Dar ce sa fac sa o pot cuceri? As vrea neaparat sa fiu cu ea. Apropo are 12 ani. Daca a spus ca nu am sanse la ea ce ziceti mai are ROST sa incerc sa o cuceresc? sau nu stiu., am mai pus si alte intrebari va puteti uita. Deci va rog din suflet cat mai multe sfaturi cum ar trebui sa procedez si ce sa fac.

PASTE FERICIT!

Răspuns Câştigător
| iulyspy a răspuns:

Paste fericit si tie!:* La 12 ani nu cred ca stie ce vrea. poate a luat-o ca pe o gluma sau poate nu e pregatita de o relatie. tu fii mereu lanmga ea, sustine-o, ajut-o la nevoie fii cel mai bun prieten al ei. multe prietenii se transforma in relatii. ai si tu putina rabdare ia-o usor. cred ca abordarea a lasat putin de dorit. nu trebuia sa fi asa direct. uite acum ca tot e pastele cine stie poate va vedeti diseara la inviere. daca i se stinge lumanarea aprindei-o cu a ta.stai pe langa ea, ofera-i poate si o mica atentie. ciocniti un ou rosu.si ai sa vezi ca vin toate de la sine:d
Bafta!:*

6 răspunsuri:
| HotDark explică:

Eu am 14 ani laughing

| HotDark explică:

Si asta e contul lui varumio happy...

| adee_8962 a răspuns:

Pai tu cati ani ai?

| adee_8962 a răspuns:

Tu 14, ea 12 thinking
la 12 ani nu cred ca stie f bine definitia cuvantului "relatie" :-si mai bine las`o balta.Sau daca crezi ca e fata potrivita pentru tine, si iti place asa mult de ea mai ai rabdare cu ea. Incearca sa petreceti timp impreuna cu prietenii[daca aveti prieteni comuni] nu doar voi 2... si mai date la ea din cand in cand smug asa... sa se simta in centrul atentiei b-)

| Lulu_3715 a răspuns:

Nu mai incerca frate!//Nu mai ai ce sa faci daca ea a spus ca nu aveti sanse\\.

| doooo a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa te dai la ea...(sa bati apropouri gen:imi place asa de mult de o fata incat nu-mi pot lua gandul de la ea dar alta imi face ochi dulci asa ca o so uit pe cealalta.)Poate asa o faci geloasa...si poate iese ceva intre voi.Dar tu cati ani ai si pe fata cu o cheama?