| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.de 3 luni mi-am inceput viata sexuala cu pr meu si in aceste 3 luni nu ne-am protejat nikiodata. Mi-a venit menstruatia de 3 ori, adica in fiecare luna si a fost normala, si acum luna asta mi-a venit menstruatia si nu am deloc simptome, totul e normal. Dar oae e posibil sa fiu insarcinata desi mi-a venit menstruatia si acum si lunile precedente?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Din intrebarea ta, deduc ca tu si prietenul tau doriti sa aveti un copil impreuna. Felicitari! Daca nu ar fi asa, v-ati proteja, nu?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar ca sa scapi de griji, ar fi bine sa mergi la un consult ginecologic. Presupun ca ai mai fost la unul, cum trebuia, dupa inceperea vietii sexuale. Dar, fiind la inceput, e bine sa te vada ginecologul mai des, mai ales ca ai aceste temeri. De aceea, o a doua vizita la acelasi ginecologul este benefica.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu. Dar dacă nu te protejezi o să rămâi! Asta vrei?
Prezervativul este cel mai indicat, nu fiți comozi sau rușinoși.
Dacă nu crezi că nu ești însărcinată fă un test de sarcină. O să iasă negativ, o singură liniuță.
Pa, pa.

| Rebecca a răspuns:

Decat sa risti si sa dai banii pe avort dupa, mai bine da banii pe prezervative. bafta!

| nely19 a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi prea tare... eventual ca sa fi mai linistita du`te la un control, pentru dr este in masura sa-ti sp sigur ce ai :*

| nely19 a răspuns:

Ubyta eu zic sa nu iti faci prea mare grija... eventual sa consulti un dr pentru ca el este in masura sa sp ce ai, si cu ocazia asta sa-ti prescrie niste anticonceptionale:*

| anduta160 a răspuns:

Nu ai cum dar ai fi mai bine pentru siguranta si pentru sanatatea ta sa va protejatihappy

| RaluE a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata din moment ce ti-a venit menstruatia in fiecare luna.

DOAMNE!

| KiddSimo a răspuns:

Categoric nu esti insarcinata.

Stiu ca e mult mai placut sexul neprotejat. dar totusi incearcati sa folositi prezervativul este mult mai bine pentru aman2...nu cred ca prietenul tau ar fi fericit sa se trezeasca tatic peste noapte.

Oricum stiu fete care desii le-a venit mentruatia, au raman insarcinate... dar la tine nu e vb de asta pentru ca ti-a venit in toate 3 lunilewinking

oricum, dc nu iti faci un test de sarcinathinking

Vei fi mai linistita apoibig grin

Bafta; x

funditabatting eyelashes:X?

| mymy a răspuns:

Nu cred dar protejeazate previi si boli si nu risti sa ramai insarcinata
numai bine
pup:*
fundita?:X

| diana_9674 a răspuns:

Nu, categoric nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E riscant, dar pare destul de ciudat ca nu ai avut simptome. Cel mai bine este sa te consulti cu un medic si sa-ti faci un test, pentru a putea sta linistita.