| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.de 2 luni mi-am inceput viata sexuala, in aceste 2 luni mereu am facut sex neprotejat.Deci in 2 luni mi-a venit menstruatia luna trecuta normal, aceeasi cantitate, culoare, m-a tinut 5 zile aproape si luna aceasta mi-a venit dar mi-a intarziat 2 zile, e a doua zi de menstra azi si vad ca e normala cantitativ si la culoare, dar mai ast sa vad cat ma tine. Ceea ce vr sa va intr:deci se poate sa fi ramas insarcinata cu toate ca in aceste 2 luni mi-a venit menstruatia normal ca inainte? Ca am auzit de menstre peste sarcina, nu am simptome de gravida doar sanii m-au durut din cauza menstri, dar oare se poate sa fiu totusi insarcinata tinand cont de faptul ca in aceste 2 luni niciunu nu ne-am protejat si am avut mai multe contacte sexuale, totusi nu s-a terminat in mine.Am 2 intr:se poate sa fiu gravida desi mi-a venit menstruatia normal si luna asta si luna trecuta?

Răspuns Câştigător
| maria_8727 a răspuns:

Nu nu ai cum sa fii insarcinata daca ti-a venit ciclul. dar ca sa scapide griji mai bine folositi o metoda contraceptiva.big grin

6 răspunsuri:
| msonegirl a răspuns:

Cam da...este posibil sa fii insarcinata.

Nu vreau sa te judec... Dar de ce nu v-ati protejat? Te-ai gandit ca poti avea un copil? Si presupun ca nu esti pregatita pentru asta... Fa-ti un test de sarcina sa scapi de indoieli sau mergi la ginecolog!

Data viitoare folositi "fesul"!

| lilstar a răspuns:

Cand esti insarcinata nu iti vine ciclul delochappy

| roxpau a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata daca ai avut doua cicluri normale dar pentru linistea ta fa un test de sarcina si pe viitor protejativa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata daca inca ti-a venit ciclul... daca ai fi insarcinata nu ti-ar mi venit ciclul chiar din prima luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca se poate sa-ti vina, e un fel de "menstruatie falsa"care poate aparea chiar daca, poate, esti insarcinata.
Cel mai sigur e testul de sarcinathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, pentru ca exista siciclu peste sarcina.

Natura mama vrea cat mai multi bebey, asa ca are tot felul de "metode" de a ne convinge sa ii facem!

Du-te urgent la medic si fa tot ce iti recomanda! Nu amana!

Daca cumva esti, nu cumva sa faci avort! Risti complicatii grave, apoi, sa nu mai poti avea copii atunci cand ii vei dori si vei suferi enorm! etc, etc.

Dece nu ati folosit prezervativul?!

TU esti prima si cea mai responsabila de sanatatea ta!