| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita. mi-am inceput viata sexuala de o luna, de atunci am avut mai multe acte sexuale cu iubitul meu.Niciodata nu ne-am protejat decat natural, adica prin metoda coit interupt si metoda calendarului, insa eu am menstruatia destul de regulata, din cate am calculat, am facut sex chiar in perioada cea mai fertila, in ziua ovulatiei, doar ca nu s-a terminat in mine.menstruatia mi-a venit in aceeasi data in care vine de obicei, aceeasi cantitate, aceeasi culoare, totul normal, m-a tinut 5 zile cum ma tine de obicei.Acum ce ma pune pe mine pe ganduri.am facut-o in perioada fertila neprotejat, el a zis ca nu s-a terminat in mine dar nu e sigur si crede ca ceva a ramas in mine.si totusi mi-a venit menstruatia, tinand cont de faptul ca mi-a venit inseamna ca nu-s gravida, dar atunci, daca am f in perioada fertila si a ramas ceva sperma in mine, atunci cum se face ca nu am ramas? Se poate ca unul dintre noi sa nu poata faca copii? Stiu ca se poate si menstra peste sarcina dar am auzit ca e diferita la culoare si cantitativ decat cea normala, si la mine a fost normala, oare nu pot face copii sau sunt gravida desi mi-a venit menstra normal? Simptome nu am deloc, doar nu ma simt prea bine din cauza stresului, voi ce credeti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi avut pur si simplu noroc, nu e cazul sa te gandesti inca de pe acum la o problema de fertilitate. Daca folositi metoda asta vreun an si nu ramai insarcinata niciodata, atunci puteti incepe sa va faceti analize (desi in continuare, poate fi doar noroc).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde foarte mult ce cantitate de sperma a ramas, depinde cat de fertili sunteti si amandoi, etc!

| claudia_5508 a răspuns:

Cred ca sunteti foarte inconstienti. dar chiar nu va e frica? si nu doar de o sarcina, dar atatea si atatea boli.crezi ca e placut? daca nu esti gravida acum si nu ai ramas este pentru ca el nu s-a terminat in tine si mai mult ca sigur nu a avut nici acel lichid preejeculator, nu pentru ca nu puteti avea copii. Exista femei care ramn gravide dupa luni de zile cu toate ca fac sex neprotejat. Sfatul meu este sa va informati mai mult si ai grija de tien ca daca tu nu ai nu va avea nimeni!

| savingyou a răspuns:

Daca vreai sa te asiguri ca nu esti insarcinata fa un test dar ceea ce e legat de copii ar fi mai bine sa consulti un medic!

| alexutzu_7440 a răspuns:

Nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu inteleg de nu folositi prezervativul...