| girlfresh a întrebat:

Dc sunt asa naiva si ma indragostesc repede? Deci cunosc un baiat, care mi-a spus ca nu imi acorda nici o sansa, dar eu tin la el enorm, cred ca sunt in stare sa fac orice pentru el, il plac mult, si nu pot sa rezist atunci cand il vad ca cu alte fete se comporta altfel decat cu mine.Adica eu ii pot oferi toata dragostea dar el nu cauta chestia asta.Cum sa il fac sa se uite la mine? Toata lumea imi zice ca nu ma merita, dar eu il accept pe el cu bune si rele, si ma doare sufletu cand vad ca el se uita numai la urate, numai la panarame, iar eu pot sa ii ofer lui toata dragostea.Am incercat sa il uit dar nu pot pentru ca il vad in fiecare zi. Tin prea mult la elcrying chiar nu stiu ce am nu pot sa imi inchipui de ce sunt asa.Am incercat sa ma iau dupa vorba aceea:ca mai tarziu el va regreta, dar nu pot sa ma abtin sa nu simt ceva special pentru el. Ce sfaturi imi dati? Va rog din toata inima mea.

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"se uita numai la urate, numai la panarame" - Aşa le vezi tu pentru că eşti geloasă şi invidioasă.
DAR, de unde ştii tu cum le vede el? N-ai văzut niciodată cupluri aparent dezechilibrate din punct de vedere al aspectului fizic? Contează şi altele nu doar aspectul fizic.
Asta ar fi o problemă căci atitudinea ta nu este nici pe departe una constructivă. Dacă acum, când nu se uită la tine, eşti geloasă, posesivă şi arunci cu jigniri în stânga şi-n dreapta, cum ai să faci când sau dacă vei fi cu el? Nu oare face el bine momentan că nu se uită la tine? Zic şi eu aşa.
"eu ii pot oferi toata dragostea dar el nu cauta chestia asta" - Şi-atunci ce ţi-e neclar?
Pe de altă parte, tu zici că-i poţi oferi toată dragostea dar spui că iei foc când umblă după unele şi le mai şi jigneşti pe alea.
Poate te-a "simţit" că eşti posesivă şi crizată şi, ca să pricepi, ţi-a spus clar că nu-ţi acordă nicio şansă.
Ce sfat îţi dau? Obişnuieşte-te cu ideea şi caută să mai lucrezi la atitudinea deloc constructivă pe care o ai acum.
Salutare.

| BLUEishot a răspuns:

Hmm cam grea problemahee hee dar orice se poate rezolva eu zic ca cu rabdarea treci si marea si ork la mine s-a intamplat sa se intoarca roatahee hee
Deci lasa`l ca o sa vina la tine iti garantez ori mai devreme ori mai devreme cum am zis ai rabdare :* funda puppy dog eyes

| Tiberius a răspuns:

Pune un link cu poze sa ne dam parere si sa-ti dam un sfat

| Alessyaaa a răspuns:

Probabil nu te place pentru ca tu i-ai spus ca il placi.Baietilor nu le place asta(stiu din experienta). Comporta-te ca si cum nu ti-ar mai pasa de el, si cand vezi ca vb cu altele uita-te in alta parte si nu-i acorda nici cea mai mica atentia:NU MERITA! Sa vezi ca mai multi baieti o sa te placa daca esti mandra si nu te uiti la toti fraieriiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb lui tiberius. baietii se mai uita si la infatisare, ca nu toti vor sa iasa in oras cu una de 3 ori cat ei laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii te ajută cel mai bine în astfel de situații. Sau cel puțin așa ar trebui. Noi nu putem să-l facem să te placă. Este clar nu te merită. Zici că nu ești urâtă, scrii destul de frumos (gramatical vorbind), dar de unde ești? Zău acu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata...eu cred ca esti asa deoarece tu in viata asta ai avut probleme de familie si cel mai probabil nu ai mama ta dreapta langa tine sau daca o ai se poarta rece cu tine si de aceea ti se pune pata si te indragostesti repede deoarece nu ai primit de unde trebuia.

| alina4 a răspuns:

Tine de felul in care ai fost crescuta, de personalitatea ta. incearca sa nu te mai gandesti la 'el '. fa-ti timpt pentru tine si o sa vezi ca odata o sa intalnesti persoana potrivita. nu uita indiferenta e arma cea mai buna.

| girlfresh explică:

Fiti linistiti ...nu sunt vreo urata garantez... poza nu pot sa va dau.grasa nu sunt.am tot ce isi poate dori el, daca voi faceti pe.este problema strict a voastrawinking