| marinela_8529 a întrebat:

De 2 zile iau anticonceptionale. Daca in seara acesta el isi va da drumul in mine, sunt sanse sa raman insarcinata?

3 răspunsuri:
| nekokami a răspuns:

Da.Foloseste prezervativul timp de cel putin 7 zile din data de la care ai inceput sa le iei.Anticonceptionalele au nevoie de cateva zile pentru a isi face efectul cand le iei pentru prima data, asa ca cel mai bine ar fi sa te protejezi prima saptamana.In lunile urmatoare, daca o sa le iei in continuu nu o sa mai ai nevoie de prezervativ.

| LoveToHate a răspuns:

Nu! Nu ramai insaricnata.Dar trebuie sa iei in fiecare zi la aceeasi ora.Scrie pe prospect oricum.

| anna87 a răspuns:

Da