| AnneMarieAna a întrebat:

De cand poate arata un rezultat bun testul de sarcina? Banuiesc ca nu poate sa iti arate ca este insarcinata din a doua zi de la contactul sexul. Ps...cat costa unul? Ms

4 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Cel mai bine e sa-l faci la 14 zile de la primul contact sexual neprotejat. Un text de sarcina buna este sure check si costa 11 lei :* ai grija de tine te pup

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Un test de sarcină concludent/CORECT se face la cel puţin 21 de zile DUPĂ actul sexual!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

O saptamana de la data cand trebuia sa-ti vin menstruatia sau trei saptamani de la contact.

| Violente a răspuns:

Testele de sarcină sunt concludente de la 14-21 de zile de la contactul sexual neprotejat, făcute dimineața cu prima urină.