| iulicika1414 a întrebat:

De ce atita durere pe pamint? de c etrebuie sa suferi pentru cineva care nu te merita, sint atitea care te vreau si de ce tu il alegi tocmai pe acel care nu te vrea, doar te face sa plingi!:'(crying((

Răspuns Câştigător
| Elena_9064 a răspuns:

Pai mai Ilicika 1414 asa este viata ii se intampla orcui sa se indragosteasca de o persoana nepotrivita.Nu trebuie sa te ingrijorezi.Si mie i-mi place de un baiat de la mine din clasa si el se da la o alta colega, si pe mine ma doare dar am incercat sa ii gasesc defectele ca sa nu il mai plac.Si tot nu am reusit si chiar daca nu am reusit devina este faptul ca il vad mereu si ca sta langa mine in banca.Asa se intampla la toata lumea mai sunt cazuri in care dragostea nu exista si este inlocuita cu bani si cu sentimente false. Durera pe pamanta asa a vrut Dumnezeu sa fie si cu bune si cu rele.Si noi nu putem face nimic sa schimbam ceva.In orice caz tu intr-un final o sa il uiti pe baiatul ala. Iubirea este un lucru foarte complicat.sad Si nu numai tie ti se intampla asta, toti am trecut prin asta sau trcem si vom trece mereu.Asta este sirul vieti.Nu toti ne indragostim de cine trebuie mai facem si greseli care pot fi reparata sau nu. Oricum gandeste pozitiv.Mult succes. :X App id meu elena_frumi daca mai ai nevoie de ceva add.:Xwave

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca prostia s-a raspandit la fel ca o bomba de gaz veninos care acopera un oras intreg numai ca problemele sentimentale au ajuns prea departe la nivel international, lumea s-a prostit (putine persoane au ramas nevatamate si stiu sa iubeasca cu adevarat) si uite ca asa sufera cei care isi incearca norocul in cateva ocazii pana cand se satura si nu mai vrea sa iubeasca sau isi gasesc jumatatea ori nu dau de ea niciodata, orice e posibil.

| iulicika1414 explică (pentru mgtow):

Asta e si problema cea mai mare.ca nu mai stie lumea asta sa pretuiasca sentimentele.atit de ciudati au devenit oamenii.mai ceva ca niste vipere.nu spun de toti sint si persoane care se gindesc ce fac.si cum proccedeaza in anumite situatii.atit de jennata ma simpt.de faptul care mi saintimplat.ca tocmai l-am primmit de la o persoana de la care nu m-am asteptat nici o data asa ceva.nici in virful imaginatiei nu mi-a fost ca o sa mi se intimple asa ceva.
si inca o data.''de ce atita durere? voi nu v-ati saturat de ea?''

| mgtow a răspuns (pentru iulicika1414):

Si eu am un trecut destul de dureros (eu sunt o persoana cu sentimente) si nu mai cred in relatii stabile.

| devilll a răspuns:

Da
multi ne intrebam astasad

| iulicika1414 explică (pentru devilll):

Multi ne intrebam.si majoritatea nu gasim un raspuns sigur...
stii e ca si cum ai fi intr-un intuneric.si unde te intorci vezi asa cuplate cite doua smyle-uri ca la tine in poza ce zimbesc si lumineaza...iar tu stai.si nu ca esti trist dar nici nu te vede nimeni...sint dezamagita total de viata.

| devilll a răspuns (pentru iulicika1414):

Exact ca in avatar ma simt
ma dezgusta aproape tot ce-i injurul meu
sunt un nimeni de nicaeri

| DeliaMarius a răspuns:

Uiti si mergi mai departe. E greu, dar trebuie sa incerci. De ce sa nu fii fericita cu altcineva? cine te opreste? mergi mai departe.

| iulicika1414 explică (pentru DeliaMarius):

Uite am o zicala a sufletului meu ''Ai dreptul fato sa iubesti mai mult ca nici o data, dar nu lasa pe nimeni sa-ti ia propria judecata!'' care ma ajuta in multe dintre cazuri sa rezolv o situatie anumita.dar in situatia care sint nu am mai fost nici o data...si cred ca nici nu o sa mai fiu.dar totusi cum pot sa nu mai vars atitea lacrimi? la ce sa ma gindesc ca aceasta nici sa nu imi vie in gind daca un an si jumatate de fericire am platit pentru o amintire dureroasa pe viata?
Doamne.ma gindesc cu ce am gresit.ajjutatima.nu cred ca sa mai simptit cineva intr-o situatie ca mine.

| Elena_9064 a răspuns:

Pentru ca asa este viata.

| iulicika1414 explică (pentru Elena_9064):

Asa este ea.stiu.dar de ce tocmai mie mi se intimpla una ca asta.si nu la ceilalti?
de ce nu sint printre acei care reusesc sa depaseasca cu usurinta asemenea momente.de ce?sad

| Elena_9064 a răspuns:

Multumesc pentru fundita.:*

| iulicika1414 explică (pentru Elena_9064):

Cu placere...(ai meritato).si stii. cuvintele care mi leai spus nu merita doar o fonditza de 2 bani!

| Elena_9064 a răspuns:

Multumesc esti o dulce.:X

| Oani a răspuns:

Buna intrebare...cred ca toti avem momente cand alegem pe cine nu trebuie dar cel mai important este sa inveti sa treci peste aceste clipe, sa vezi viata k alti ochi

| iulicika1414 explică (pentru Oani):

Dar cum sa invat? in invatatura asta tot trebuiesc lacrimi.dar m-am saturat sa le vars.m-am saturat de tot.nu pot sa vad viata cu alti oki.e ca si cum as intoarce spatele. acelei persoane de care mie legata toata situatia.si de care simt ca daca INCERC sa fac acest pas.viata nu mai are rost.sad