| Ana22233344412 a întrebat:

De ce atunci cand cineva vorbeste despre persoana de care suntem indragostite, simtim acei fluturasi in stomac si rosim?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca in creier are loc niste descarcari de endrofine plus multe alte chimicale, reacti simtite in tot corpul, inima bate puternic, in stomac simtim senzati placute etc
rosirea e din cauza sangelui care are viteza mai mare din moment ce inima bate puternic

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca asa am fost creati.

| teo530 a răspuns:

Deoarece atunci când îi auzi numele îți apare în minte imaginea lui și te gândești la tot ce îți place la el și la cât de fericită te-ar face dacă ați fi împreună.

| eliancodrut a răspuns:

Pur si simplu pentru ca o iubesti.