| Emmmmmaaaaaaaa a întrebat:

De ce atunci cand iubitul ma atinge in unele zone, zona intima mi se umezeste si imi curge ceva? Ce imi curge si ce inseamna asta?

8 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Se lubrifiază vaginul singur, înseamnă că ești excitată. Daca ai sub 18 și te gândești la prostii mai așteaptă.

| GouDidodino a răspuns:

Inseamna ca te exciti

| mitzok a răspuns:

Se lubrifiaza vaginiul, tu fiind excitata. Daca te gandesti sa ai un act sexual, protejeaza te laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe intreaga perioada de timp, cat este mangaiata. ''gazaita'' si/ sau masturbata ''pasarica'', se produce starea de excitatie si in interiorul vaginului isi incep activitatea mai multe glande care au rolul special de a produce lichidul numit lubrifiant. Aceasta secretie lichida poate sa aiba aspect la fel cu cea a salivei din gura, sau un aspect mai gelatinos de culoare albicioasa, care de obicei se lipeste de deget in timpul masturbarii, sau se lipeste de partea exterioara a prezervativului. De obicei secretia care se scurge din vagin pe perioada masturbarii sau a actului sexual, poate fi un posibil amestec (mix) de 2 sau chiar si 3 secretii care pot sa apara si sa coexiste in vagin pe intreaga perioada cat tine masturbarea sau actul sexual, daca apare senzatia de placere si de satisfactie atunci cand pasarica iti este gazaita de iubitul tau. De regula in vagin pe timpul masturbarii/actului sexual pot sa (co)existe in acelasi timp : secretia normala adica leucoreea, mucusul cervical (fertil sau infertil) si lichidul lubrifiant care este produs pe perioada timpului de excitatie. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Adry05 a răspuns:

laughing) vaginul tău elimină un lichid folosit ca lubrifiant natural ca să ușureze penetrarea și s-o facă placută, încearcă s-o faci pe uscat să vezi cât de nasol e și o să-i înțelegi după rostu