| Larisa_3441 a întrebat:

De ce baietii nu ii spun unei fete ca ii place de ea si le lasa pe ele sa sufere?

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Deoarece baietilor nu le prea pasa ce simt fetele, sau cel putin nu-si dau seama ca le ranesc.Se gandesc doar la ei, la orgoliul lor. la fericirea lor. Sunt imaturi, alti nici la varsta de 30 de ani nu se maturizeaza, cine se naste PROST, prost ramane. Nu ma refer la adunarea de cunostiinta, cultura generala etc.La firea lor de a fi, si de cum privesc ei lucrurile.Majoritatea nici nu stiu ce inseamna o dragoste adevarata.

| Biuka a răspuns:

Putin ungure la tine? straight face
Nu toti sunt asa, si uneori, mai bine nu ti-ar spunehee hee

| blackandyellow a răspuns:

Ca le place sa isi bate joc de noi si sa ne vada ca suferim!

| TaraXdd a răspuns:

Exista 2 tipuri de baietihee hee:
1.isi manifesta sentimentele direct: ii spun direct fetei respective ca o place.
2.sunt mai pe ocolite (vorba vine): las fata sa-si dea seama prin gesturile pe care le face pentru ea.
La intrebarea ta,poate baiatul respectiv este mai timid,si nu poate sa-si spuna direct sentimentele.Cel mai bine e sa faci tu primul pas,dar nu direct,mai pe ocolite, intelegi tuwinking. Schitezi niste zambete, il ajuti la nevoie si daca te place iti v-a raspunde si el. Sper ca te-am lamurit catusi de cat.Bye!kiss

| anonimteiubesc a răspuns:

Trebuia sa spui de ce unii baieti nu le spun fetelor ca le plac...eu de exemplu daca imi place de o fata ii spun happy

| daydreamerbeliever a răspuns:

Ori sunt timizi ori au pe altcineva ori nu au chef de o relatie serioasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu vrem sa ne complicam viata e mai fain sa fi liber decat cu realati de astea apoi sa suferi / de teama ca nul va place / o data ce ai suferit numai ai chef de dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca stiu ca la un moment dat, in viitor, fata respectiva o sa-i faca sa sufere.

| GunderGumm a răspuns:

Pentru ca le teama ca orgoliul lor sa nu fie ranit printr-un refuz, trebuie sa ii dai indicii clare ca iti place de acel baiat.

| kary2000 a răspuns:

Stiii buna intrebare e... noi fetele suntem mai destepte si curajoase

| Dionysos a răspuns:

Iauzi, uite ce zice userul lolly: baietilor nu le pasa de fete
asa era si tactu cand spargea seminte de bostan in fata blocului si poate ca spargea seminte in continuare, daca nu-i zicea lui doamna mata ca o iubeste si ca vreo sa se casatoreasca cu ea?
sunt imaturi, prosti
tactu, unchiutu, vartu, bunictu cum sunt?
daca tactu nu stia ce inseamna dragostea adevarata, tu mai existai?
kary, si baietii sunt mai prosti ca nu am inteles ce-ai vrut sa zici?
pentru larisa, te simti sparta la orgoliu fiindca alesu inimii tale nu spune ce vrei tu sa auzi?
macar i-ai sugerat, catusi de putin, ca tu ai sentimente pentru el?
pentru plangacioase: de cate ori a-ti incercat sa vorbiti cu acel baiat, sa-i aratati ca tineti la el si ca vreti sa aveti o relatie, de cate ori v-ati interesat daca respectivu nu are pe altcineva?