| cristime a întrebat:

De ce cautam dragostea si cand o gasim nu o recunoastem?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca ne grabim de multe ori si nu apucam sa cunoastem cu adevarat pe cineva. De multe ori ne consideram prea buni pentru unii ori pur si simplu suferim si nu vrem pe nimeni in viata noastra pe moment. Se intampla sa ratezi ocazii importante. E bine sa inveti insa din fiecare esec.

| catthshshshs a răspuns:

Tot timpul vrem ca dragostea sa ne gaseasca ea pe noi, insa ar trebui sa deschidem ochii mai bine. Apare atunci cand te astepti mai putin. Nu o recunoastem asa de usor pentru ca nu suntem constienti ca ea exista cu adevarat.

| Rukhsandra a răspuns:

Eu am inceput sa numai caut dragostea astept sa vina dragostea la mine si cand va veni sigur o voi recunoaste big grin...

| zeeeeeex a răspuns:

Pentru ca pentru prea multe persoane cursa e mai interesanta decat castigul big grin

| Yang a răspuns:

Suntem atat de concentrati in a obtine ceea ce am vrea incat nu ne dam seama de ceea ce ne trebuie e diferit.Si avem pretentii, asteptari mult prea mari, standarde stupide, orgoliu chiar si cand ai pe cineva te multumeste te face fericit tot crezi ca undeva este ceva mai bun de ce? pentru ca nu am fost indragostiti ca sa recunoastem dragostea, in timpul in care noi ne concentram asupra noastra cel de langa tine se indeparteaza si uite asa nu stii ce ai avut pana in momentul in care l-ai pierdut

| steluta_7203 a răspuns:

Pentru ca atragem atentie persoanelor care nu merita si asteptam ca DRAGOSTEA sa ne cycereasca nu noi pe ea.