| anonim_4396 a întrebat:

De ce cuvintele romantice nu ma mai fac sa tresar, nu-mi mai ating inima? De ce atunci cand trebuie sa ne vedem, cheful imi scade treptat, si chiar daca face orice pentru mine( adica sa apara in fata mea si eu sa nu mai vreau sa stau cu el), eu tot refuz din niste motive aparent banale gen "mi-e frig" in povida faptului ca ma aflu in fata casei si ma pot imbraca? De ce cateodata simt ca il iubesc mult, insa alte ori nici eu nu ma mai recunosc? De unde starile acestea?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

S-a rupt vraja.

7 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Problema e monotonia, dar crede-ma pe cuvant ca daca maine nu ar mai fi langa tine, ai suferi mult. Incercati sa faceti alte lucruri, mergeti in alte locuri cu alte persoane. Cat despre cuvintele "romantice", ele au un loc si un timp, in care efectul e cel scontathappy, daca le auzi zilnic, indiferent cat ar fi de frumoase isi pierd farmecul. Succes

| princess_9789 a răspuns:

De la faptul ca relatia voastra a inceput sa devina monotona. eclar ca il iubesti si tiila el pentru ca ai si momente de genul acesta. Incearca sa aduci ceva nou relatiei voastre: sa faceti lucruri pe care nu le-ati mai facut, sa mergeti in locuri pe care nu le-ati mai vazuthappy ma refer sa nu faceti zi de zi acelasi lucruhappy fi ti mai nebuni si iesiti din rutina. Sper sa functioneze

| liviu89 a răspuns:

Urat din partea ta sa pui intrebari din astea.
Ne face sa ne gandim daca dragostea este eterna daca o sa mai putem sa iubim la fel ca in prima zi si sa fim iubiti la fel ca in prima zi. Intrebarea ta ne face pur si simplu sa ne punem intrebari care pana acum le ignoram si spuneam doar ca nu o sa ni se intample noua...

| NoNameToday a răspuns:

Exact acelasi lucru il simt si eu si nu stiu ce sa mai fac ca sa fie binestraight face

| emi29 a răspuns:

Poate si el e devina poate nu face ceva cu adevarat important pentru tine, incearca sa-i explici ce simti, daca te iubeste va incerca sa rezolvati problema, nu va implicati destul in ceea ce faceti impreuna, incercati sa schimbati lucrurile care par fara importanta (eu am 12 ani de relatie )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liviu89 @: stiu ca este urat, dar nu am ce sa fac! Acesta este un site care ajuta oamenii aflati in dificultate, nu sa-i criticam! Fiecare scrie ce simte.

| halooha a răspuns:

Pentru ca nu mai simti flacara aceaa nul mai iubesti