| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu ceva. Cateodata simt cum parca mi se opreste inima pentru o secunda iar apoi tresar pun mana sa vad daca mai bate si dupa bate normal. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

Pot fi provocate de frica, de emotie, posibil sa ti apara si daca te gandesti la ponei pentru un timp indelungat
Oricum nu are nimic daca ti se opreste inima, cand stranuti se opreste pentru o perioada scurta

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie, posibil să faci atac de panică!
Pa, pa.

| DeliaDelii a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un doctor cardiolog si sa iti spuna el mai exact ce e.

| xBesTLifeX a răspuns:

Du-te la doctor, nu te juca

| Scarabeul a răspuns:

Moment de inconstiența, te gandesti la ceva foarte intens si devii inconstient pentru 2sec,(adica nu ai stiut ce ai facut in cele 2sec)si ai uitat sa respiri, si mie mi se mai intampla cateodata.