| adynna.adyna a întrebat:

...de ce doare cand te dezvirginezi?

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Depinde de ce fel de himen ai. Daca esti posesoarea unuia elastic vei avea ceva dureri... Oricum te va durea insa depinde mult si de partener (adica cat de tare sau de putin te va durea).

| Dan a răspuns:

Placerea si iubirea, doare mult! Noroc sa ai!

| Miha a răspuns:

Depinde cum iei cuvantul dezvirginare, dezvirginarea poate fi des comparata cu ruperea himenului de fapt nu mai esti virgina inseamna ai avut contact sexual, nu ca ti s-a rupt himenul.Himenul se poate rupe prin mai multe ''metode'' nu numai actul sexual, dar sa revenimhappyte doare pentru ca se rupe himenul.

| Tigrilă a răspuns:

De mere!

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Pentru. ca se rupe himenulhappy

| AnaisC a răspuns:

Cum adica de ce te doare cand te dizvirginez, mai Domnsoara da e logic!
In primul rand, noi fetele aven, acolo inauntrul vaginului un "inel", pe care il avem pana la primul contact sexual, cand penisul intra in vagin, acel "inel" se rupe, si de asta iti curge sange, si tot de asta te doare.

| atianin a răspuns:

Tedoare pentru ca vaginul este stramt si se rupe himenul.Doctorii recomanda ca dupa primul contact este bine sa nu mai ai contacte sexuale pentru cateva zile astfel rana se poate vindeca mai bine.

| vrajitoarea_1628 a răspuns:

Te doare pentru asa este normal la fete si la femei

| alexa_4370 a răspuns:

Nu esti prea mica sa te gandesti deja la asta?hee hee

| andreea9490 a răspuns:

Cand te dezvirginezi ti se rupe himenul, iar acela provoaca durerehappy durerea depinde de la femeie la femeie.nu este obligatoriu sa te doara dar de multe ori durerea este trecatoare.pe momenthappy dar dupa.placerea este maxima si nu vei regreta nici macar un moment:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu