| forever4you a întrebat:

De ce dragostea te raneste atat de tare incat nimeni si nimic nu poate vindeca ranile lasate?!crying

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Pentru ca in dragoste uni pun suflet, iar rana care ti-o face, creaza o durere in suflet.Nimeni nu-ti poate vindeca ranile create, doar bucuria si iubirea adevarat. Daca ai nevoie de un brat, poti conta intodeauna pe mine.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Timpul le vindecă, trebuie să reziști!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Ba exista cineva, mai exact ceva care poate vindeca orice rana. Timpul le vindeca pe toate.Acum probabil esti orbita si coplesita de dragoste, dar curand o sa realizezi ca a fost cev trecator.

| Libelle a răspuns:

E exagerat ce zici
Pur si simplu asa vezi lucrurile acum
Timpul vindeca tot. Urme vor tot ramane, dar le poti ascunde incercand sa cauti motivul suferintei, vina ta, unde ai gresit tu si sa ai grija sa nu imi repeti...

| Razvan a răspuns:

Fals.Acele rani sunt astfel crestate sa nu fie uitate. Daca le-ai uita, ai trece inutil prin viata.Momentele grele sunt cele de care iti vei aminti cu drag la batrantete.Trist e sa nu inveti din ele si sa faci aceleasi greseliwinking

| Cypronge a răspuns:

Dragostea e un lucru minunat aproape magic, si de acea doare asa rau cand o pierzi dintr-un oarecare motiv aceasta bijuterie a vietii,
dar nu e adevarat ce ai spus tu ca nimic nu poate vindeca ranile.
Trebuie sa stii si iti zic asta si din propia experienta si din ce stiu ca au patiti si alti ca timpul vindeca orice rana si chiar daca acum crezi ca nu vei mai iubi vreodata, nu e adevarat, asa cum ai putut iubi odata o poti face si a 2 oara si odata vei gasi si o persoana care sa merite dragostea ta.
Nu mai trai in tecut, lasa ce a fost a fost si mergi inainte, esti tanara, frumoasa si ai toata viata inainte profita de darurile ce ti le ofera viata asta scurta si pretioasa.

| Silvia a răspuns:

Hai nu pe bune straight face. Ţi se pare.

| GyeBaek a răspuns:

Pentru ca sufletul nu poatevi findecat.

Răspuns utilizator avertizat
| edy132 a răspuns:

Ce intrebare stupida. Inainte sa te indragostesti ar trebui sa stii ca orice lucru are si parti rele. Care rani? care nimeni? cine raneste?
E doar in capul. Daca nu te gandesti nu o sa te mai "doara". Cine te-a mintit ca nimeni nu poate vindeca? Normal ca se vindeca cu o alta dragoste, dar alta dragoste inseamna alte riscuri sau cum se mai spune "timpu le rezolva pe toate". Nu mai bine sa nu pui suflet de acum? Nu stiu ce va mananca pe voi sa va indragostiti si sa fii cu cineva mare chestie, mai bine faci chestii folositoare pentru tine decat sa pierzi timpul inutil cu cineva. Si eu gandeam la fel ca voi dar acum mi-am dat seama.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu ranile se vindeca.Asta crezi acum pentru ca ai trecut de curand prin asa ceva capu sus.

| Nume a răspuns:

Ai fost tare fericit dupa care urmeaza tristete aceste rani vor trece greu dar cel mai bine e sa iti asculti inima

| ghitu a răspuns:

Pentru ca dragostea se aduna intr-un loc pentru care nu exista tratament medicamentos si cred ca ai pus prea mult suflet in relatia care tocmai s-a terminat brusc (banuiesc), dar cu timpu se vindeca de la sine, bafta si nu fi prea trista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU te raneste dragostea, ci o despartire neasteptata! sad
Si eu am suferit, am plans, nu mai credeam in nimeni si nimic, dar nu am uitat sa sper, am fost optimista si am mers mai departe cu fruntea sus. M-am hotarat sa nu mai caut eu dragostea, mai bine sa o astept si am asteptat...cu timpul mi s-au vindecat si "ranile" sufletului, deoarece si sufletul meu era ca o oglinda sparta in mii de bucatele... iar astazi zambesc langa o persoana de-adreptul speciala, nu am cautata-o, nu am strigat dupa ea, ca nu stiam de existenta sa, ci am dat unul peste altul fara sa vrem. Am asteptat si am fost gasita!
Ai mare grija de tine, vreau sa aud vesti bune, bine?! happy
O zi faina in continuare si sarbatori fericite!

| CiprianSima a răspuns:

Wowwwwww, eu cred ca ti s-a intamplat! Foarte pacat! Si pe mine m-a durut atat de tare incat nu am mai luat nicio fata! Deci raspuns meu final dragoste te raneste pentru ca:Nu se poarta frumos cu tine, probabil nu te iubeste(doar asa a zis cu dragoste), Ca ar putea sa faca dragoste cu cineva si altele! Astea sunt cateva motive dar eu am plans foarte mult:((:((:((:(:((. Sper ca te-am putut ajuta!