| MihaiAndrei666 a întrebat:

De ce e masturbarea inca un subiect tabu? De ce nu recunosc femeile ca se masturbeaza? E firesc sa vrei si sa ai nevoie sa te satisfaci singur din cand in cand,indiferent daca ai o viata sexuala activa sau nu.
Voi ce credeti? Pentru cei care aveti o relatie sau aveti parte de sex regulat, va masturbati? De ce simtiti nevoia?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi si imaginez cum e sa mergi la o tipa si s-o intrebi "te-ai masturbat vreodata?" si saraca o fi in mintea ei, "asta sigur e un dubios, oare nu e in stare sa ma satisfaca el sau de Ce ma intreaba asta?" laughing

pentru cei care au parte de sex regulat, mai si mimeaza ce se intampla in filmele pentru adulti, chestii Tobo

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea nu mai este un subiect tabu demult, doar ca fetele si femeile nu obisnuiesc a se laude cu problemele lor intime si nici nu se masturbeza atat de des, cum o fac baietii/barbatii, care au in medie 11 erectii pe zi.
Masturbarea este un lucru fiziologic normal, producand imediat placere, eliberand tensiunea psihica si fizica.
https://www.sexhealthmatters.org/did-you-know/male-erection-frequency

| 90210 a răspuns:

Eu vorbesc de masturbare cu prietenele mele. Intr-adevar ele sunt putin mai retinute, dar le place faptul ca sunt deschisa sa discut despre asta si din cand in cand ma mai intreaba cate ceva. Mi se pare un lucru normal care nu trebuie sa fie rusinos. Si eu ca fata m-am masturbat de 3 ori pe zi...nu vad o problema in asta. Eram virgina si cum nu aveam alta...alternativa ca sa sunt asa, ma masturbam. De cand sunt cu prietenul meu nu mai simt nevoie de asta atat de des pentru ca am o viata sexuala activa, dar ma mai masturbez din cand in cand.

| mihai69 a răspuns:

Nu e un subiect tabu, dar nu e ceva despre care să discuți cu oricine, la fel cum nici despre ce și cum faci cu iubita / soția etc. în intimitate nu povestești cuiva.
Și da, deși am o viață sexuală destul de regulată, mai am chef și de masturbare.

| sofisis a răspuns:

Nu este vorba de faptul ca e tabu, Dar nici nu e ceva ce vorbesti ca despre vremea de afara. Adica daca tu ca baiat intrebi o fata, i se va parea deplasat. Fetele intre ele vorbesc despre chestii de genul. Asa cum nici baietii nu incep o discutie cu fetele despre cum se masturbeaza ei. Pur si simplu nu e un subiect de conversatie ok si degajat

| RAY a răspuns:

Pentru ca Romania inca este in evul mediu

| 1Me9 a răspuns:

Eu cand am relatie si fac sex regulat, ma masturbez mult mai mult decat atunci cand nu am relatie, deci nu fac sex regulat.

Legat de femei, nu cred ca zici oricarei femei daca se masturbeaza, ar fi dubios, cine stie la ce s ar gandi in legatura cu tine, dar poti intreba si prietene apropiate, raspunsul va fi tot nu? La petreceri stiu cand eram si baieti si fete, dar cand erau grupuri maricele, deci era si mult alcool, fetele niciodata nu recunosteau, nu stiu, oricum e ceva mult prea intim, daca vrea iti raspunde, daca nu, nu, sau te poate minti.happy

| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea, sa umble cu un banner pe frunte, sa scrie ca se masturbeaza?