| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi fetelor masturbarea? cand simtiti nevoia sa va masturbati?

Răspuns Câştigător
| Candeceluigi98 a răspuns:

Salut! simti nevoia de a te masturba atunci cand vezi ceva care ce excita imagini pornografice sau filmulete(acum nu vreau sa iti dau idei doar un mic exemplu)simcer nu te-as sfatui sa faci acest lucru pentru ca odata ce simti placere nu te mai poti "opri"depinde acum si de tine. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| adyii a răspuns:

Adrianuseri si te ajut daca vrei sa te faci ceva te rog

| AnonimCel a răspuns:

Un sfat ..nu te apuca de acest "sport" o sa devii o leguma la un moment dat! am auzit mult chestii! Cum ca o sa-ti pierzi acele simturi si etc.da un search pe google! Bafta

| AnonimCel a răspuns:

Am inceput prin adolescenta sa practic acest pacat, nu imi aduc aminte cum si cand, dar imi placea acea senzatie si o incercam tot mai des, chiar si de cateva ori pe zi (3-4). dupa aia mereu regretam si imi spuneam ca nu o mai fac.dar deja devenise o dependenta.m-a chinuit multi ani. apoi am reusit sa ma abtin foarte multi ani, vreo 9 ani sau 10, datorita faptului ca regretam enorm ceea ce facusem si nu puteam sa mai traiesc facand asa ceva. de cateva luni incoace am inceput iar sa ma masturbez, nu vreau sa mai continui asa. vreau sa ma opresc. dar ceea ce e diferit de cum eram in trecut, e ca nu prea regret, nu am sentimentul de vinovatie foarte mare, si asta ma face sa ma masturbez ori de cate ori imi vine in minte, dar stiu ca nu e bine ceea ce fac, si nici fata de Dumnezeu nu e bine.

VEZI...E GROAZNIC! SI EXEMPLELE POT CONTINUA!