| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete sincere: cât de des vă masturbați? Ce părere aveți despre bărbații care se masturbează în mod regulat?

28 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Doar nu ți-ași spune ție.batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru Doηηa):

De ce? Nu ne cunoaștem.

| Oanna07 a răspuns:

E problema lor. Eu nu fac foarte des

| Axys a răspuns:

Masturbarea si beneficiile pentru sanatate

Previne infectiile urinare. Femeile care se masturbeaza regulat sunt mult mai ferite de infectiile cervicale si urinare. Atunci cand o femeie are orgasm, cervixul se deschide ceea ce permite patrunderea de bacterii benefice. Masturbarea ajuta si la lubrifierea vaginala, care ajuta la eliminarea infectiilor.

Imbunatateste functia inimii si previne diabetul. Femeile care se masturbeaza si obtin orgasm sunt mult mai sanatoase din punct de vedere cardiac. In acelasi timp, incidenta de diabet este mai scazuta.

Remediu natural pentru insomnie. Dupa o zi obositoare, masturbarea elimina stresul si ajuta la obtinerea unui somn odihnitor. Activitatea sexuala, mareste nivelul de dopamina, hormonul starii de bine. Dupa orgasm, o stare de calm este oferita de hormoni precum endorfine sau oxitocine.

Imbunatateste starea psihica. Orice persoana care se masturbeaza stie ca starea de depresie dispare instant. Procesul de excitatie mareste nivelul de dopamina si epinefrina, care imbunatatesc starea mentala. In acest fel vei avea si o parere mai buna despre viata in general.

Elimina stresul. Sexul este o necesitate importanta a organismului. Lipsa acestuia duce la dereglari hormonale, stres si nemultumiri. Insa masturbarea poate elimina stresul si in lipsa unui partener sexual activ.

Imbunatateste relatia amoroasa. Insatisfactia sexuala este o problema din ce in ce mai frecventa in randul cuplurilor. Incearca sa condimentezi viata amoroasa si sa te masturbezi in fata partenerului. In acest fel il vei stimula si pe el si te vei bucura de o viata sexuala satisfacatoare.

Ofera mai multa incredere in sine. Daca esti satisfacuta fizic si emotional, vei avea mai multa incredere in abilitatile tale, dar si in corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No haida să răspundem și la asta că văd că sincere nu prea sunt fetele. Recunosc și eu când aveam 13 ani mi-era scârbă de subiect, deci, voi, astea care nu recunoașteți, ori nu v-ați maturizat ori faceți pe divele.
În fine, eu o fac când sunt excitată sau mă plictisesc laughing dar nu prea des și nu e regulat, uneori de două ori pe zi alteori o dată la două săptămâni.
Despre cei ce se masturbează regulat nu am nici o părere. Cât timp nu e exagerat e OK, altfel poate au căzut în extrema forever alone laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate vrei să răspunzi și celorlalte două întrebări ale mele.

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok

| BlitzLikeXd a răspuns:

Fiindca le place sa faca si asta la web

| suntZeu a răspuns:

Pentru toti cei face fac misto pe seama subiectului "masturbare" meritati un mare IGNOR.Nu incerc sa imi apar eu principile sau ceva laughing dar chestia asta te ajuta intr-un fel sa te cunosti, pana la urma hormoni gafaie in tine si trebuie cumva sa reactionezi chiar daca nu ai langa tine sexu opus laughing Dar pentru cei care o fac sfat:Nu prea des ca strica

| Raptorz a răspuns (pentru suntZeu):

Din ce ai zis rezulta ca trebuie sa dai, ca marge laughing

| Adrianetc a răspuns (pentru suntZeu):

Cam asa te consolezi tu ca nu poti sa te infranezi? Esti un tip slab care este controlat de corpul lui, masturbarea este viciu si perversiune, ceva urat.Nu te ajuta cu nimic, decat pentru cateva secunde de euforie si in rest niimic, chiar lasa urmari negative.Zic sa nu mai citesti toate prostiile de pe net.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Terminati ma cu prostiile, masturbarea e la fel de normala ca orice act de excretie sau ingestie pe care il faceti zilnic. toti au facut asta de la inceputul speciei si o sa se tot faca pentru ca este sperma se produce constant, in regnul animal aproape toate mamiferele se masturbeaza. lasati prostiile si deschideti o carte

| Yhugato a răspuns:

Normal pentru orice barbat, de 10-20 de ori pe zi ar fi potrivit laughing)))) rolling on the floor

| AllePuffu a răspuns:

Eu pana acum nu m-am masturbat si nici nu cred ca o voi face, iar in privinta baietilor, e treaba lor de cate ori o fac pe zi, chiar nu ma intereseaza :*

| alexutzaTaa a răspuns:

Eu in niciun caz nu o sa fac asa ceva si voi baietilor ce va trebuie? mai cunosc niste persoane care se masurbeaza si se dau la toate fetele pe care le intalnesc le pune mana pe fund sani si mai multe doar pentru ca sunt excitati de la masurbare si din cauza hormonilor! laughing

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Nu a avut nici o logica aceasta postare...commenturi ca asta ma fac sa plang

| MadaSweet18 a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Fa pe viteaza si pe fata careia nu-i trebuie sex ca o sa ajungi in pat cu cineva si nu o sa stii cand ai orgasm sau unde ai punctul G si alte cele.

| anonim_4396 explică (pentru alexutzaTaa):

Hahahaha, am trăit s-o mai aud și pe asta! Băieții le pipăie pe fete din cauză că se masturbează laughing Dragă, asta ține de bunul lor simț. Prin masturbare se rezolvă treaba cu excitarea, ca să mă exprim așa. Of, documentează-te apoi vorbește! Pun pariu că peste vreun an o să faci și tu același lucru laughing

| alexutzaTaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai vai am 15 ani

| alexutzaTaa a răspuns:

Vai vai am 15 ani si nu-s asa de... ca tine si ca cei care fac asta

| HolyPotato a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Așa de CUM? Și, draga mea, eu nu te-am jignit, doar te-am făcut imatură pentru că de erai matură ai fi știut că masturbarea este ceva natural și oamenii o fac încă din primii ani de viață.

| alexutzaTaa a răspuns (pentru HolyPotato):

Nici eu nu team jignit daca te simnti asta este alta poveste:-P:-P

| HolyPotato a răspuns (pentru alexutzaTaa):

Vai și amar! Învață întâi să scrii corect și dupa aia vino cu fraze de genul ăsta învățate de pe stradă. Să mai stau la povești cu tine e pierdere de timp. O zi bună dragă "alexutzaTaa"! rolling on the floor

| alexutzaTaa a răspuns (pentru HolyPotato):

Mars! pup...

| Adelina14 a răspuns:

Pentru baieti e bine venit sa faca asta caci cind va veni vremea sa satisfaca o fata sa mentina placerea pentru mai mult timp nu doar pentru vreo 2 minute, o prietena mi-a spus ca a citit undeva si era scris cai bine venit, e pentru folosul lor.

| Raptorz a răspuns (pentru Adelina14):

Imi imaginez laughing
Sti. sa fie in dormitor.
-Dorele hai dezbracama atingema baga-mi-a!
-Gata acum sa inceapa distractia!
Dupa 10 sec.
-Ce *** s-a intamplat Dorele?
-A vomitat asta micu'laughing

| Adelina14 a răspuns (pentru Raptorz):

))))

| mariucakatinca a răspuns:

Barbatii care se masturbeaza in mod regulat...sunt cam nebuni!