| SeNyS a întrebat:

De ce e mereu asa? Sa iubesti, dar sa nu fii iubit...
Vreau sa-l uit pentru ca nu merita sa ma gandesc la el, ma copleseste sentimentul asta, vreau sa ies din starea asta, sa uit, dar nu pot.

Helpsad. o vb buna, un sfat ceva...sad!

Răspuns Câştigător
| BoGdY_4880 a răspuns:

Chestia cu a iubi si a nu fi iubit este o chestie foarte urata dar din punctul meu de vedere este o greseala sa vrei sa uiti pentru ca vrei sau nu vrei face parte din trecutul si din viata ta si este o experienta in plus.

Eu te sfatuiesc sa folosesti aceasta experienta ca pe viitor sa nu repeti greseala.Si de uitat nimeni nu uita nici o data ci inlocuieste dragostea lui cu dragostea altcuiva.Nu cauta solutii de al uita.Nu iesi cu prietenii in discoteci la sucuri si din astea doar pentru ca vrei sati umpli timpul cu altceva astfel sa-l uiti ci iesi in oras ca sa te distrezi pentru ca asa trebuie in adolescenta si la o adica nu vine apocalipsa acum pentru ca el este babalau si nu te iubeste.

PIERDEREA LUIwinking

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu pot sa te fac sa te simti bine cu o cana de ceai cald si o vorba calda, apoi te conduc in pat si ne mai vedem altadatawinking. Noapte buna si puricii sa te sarute laughing

| viatadecacatt a răspuns:

Stiu cum e, si eu iubesc si nu sunt iubita si e asa de neplacut.nu te mai gandi la el vorbeste cu prietenii sau cu alt baiat, fa alte activitati

Si nu merita sa fii trista.totul se vindeca in timp in special iubirile din adolescenta, vei intalni alti baieti si poate va veti iubi reciprochappy

| Alinka_4171 a răspuns:

Sunt in situatia ta, multi mi-au spus sa incerc sa-l uit prin faptul de a merge la disco de a ma distra cu prietenii sincer am incercat nimic din aceasta n-a iesit cand sunt cu prietenii mereu sunt fara dispozitie, nu stiu ce sa-ti zic, poate ar fi bine sa stergi foto sa arunci tot ce tine de el, sa te gindesti la invatat chiar daca e greu,,, gaseste o noua ocupatie, plimba-te cu ciinele sau iesi la o plimbare cu o prietena mergi la un suc...nu stiu fa tot posibilul sa iesi din toata aceasta ai sa vezi ca intr-o luna iti va trece...